SuperCycling.cz

Přidej, nabádá šéf Nibaliho. Ten zveřejnil data z tréninků

9. 6. 2014, 13:43

Vincenzo Nibali a jeho kolegové z Astany dostali dopis od manažera týmu Alexandra Vinokurova. Píše se v něm, že je vedení kazašské stáje nespokojeno s výsledky a nabádá závodníky, aby přidali v tréninku. Informaci přinesl italský deník Gazzetta dello Sport. Reakce Nibaliho? Zveřejnil hodnoty z posledních tréninků.

Podle Gazzetty dochází k velkým rozporům mezi Nibaliho italskou skupinou závodníků a kazašským managementem. Situace prý může zajít až tak daleko, že vyústí v odchod Nibaliho z Astany, kde má smlouvu do konce roku 2016 s královským ročním příjmem 4 milióny eur. Otázkou je, kolik by Astana požadovala za kompenzaci a kdo by dokázal Nibaliho zaplatit. Spekuluje se o Treku, který už nebude zatížen platy bratrů Schleckových, jimž končí smlouvy, existuje prý i možnost návratu do stáje Cannondale.

„Všechno není v pořádku. Jsou tam interní problémy, které se týkají celého týmu a lidí kolem něj,“ uvedl bez dalších podrobností Nibaliho manažer Alex Carera.

Nibali, který nyní bojuje na Critérium du Dauphiné a v červenci bude jedním z favoritů Tour de France, v uplynulých dnech tvrdě trénoval na Monte Teide na Tenerife. A jako odpověď na kritiku zveřejnil některá data z tohoto soustředění. Od 20. května do 2. června najel 1424 kilometrů. Na kole strávil 42 hodin a nastoupal celkem 25 479 metrů. Jeho nejdelší den na kole představoval 189 kilometrů během sedmi hodin s převýšením 4800 metrů, během tohoto tréninku spálil 5050 kalorií...

nibali casovka daufinato

Nibaliho trenér Paolo Slongo prozradil další detaily. „Tvrdě jsme pracovali také na časovkářském kole nebo v posilovně. Zaměřili jsme se i na úbytek váhy. Veškerá příprava směřovala k tomu, aby forma gradovala na Tour,“ řekl. „Není pro něj prioritou, aby byl v top formě už na Dauphiné a pral se tady o vítězství,“ uvedl Slongo.

Nibali je přesto zvědav, jak konfrontace s nejlepšími dopadne. „S Froomem a Contadorem jsme letos ještě společně nezávodili. Pro mě je důležité, aby mi tenhle závod dal nějaké odpovědi na otázky směrem k Tour. Dauphiné je jen příprava. Vzpomeňte si na rok 2012, kdy jsem tady v etapě do Morzine ztratil na jejího vítěze Quintanu devět minut. A pak jsem byl na Tour na pódiu. Všechno jde podle plánu,“ řekl Nibali.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.