SuperCycling.cz

Potvrdí Štybar formu i na Strade Bianche? Jedou čtyři Češi

8. 3. 2019, 06:44

Hned čtyři čeští cyklisté se v sobotu postaví na start jedné z nejhezčích klasik sezóny. Legendární Strade Bianche po prašných toskánských cestách. Zdeněk Štybar už tenhle závod při své premiéře v roce 2015 vyhrál, a že formu má, to ukázal před týdnem vítězstvím na Omloop Het Nieuwsblad.

styby-na-strade19

Jeho tým Deceuninck-Quick Step to dobře ví a bude jedním z lídrů. Spolu s ním ještě Francouz Julian Alaphilippe, který začal závodit už dřív a má rovněž fantastickou fazónu. Ovšem Strade Bianche nikdy nejel.

„Jsem šťastný, jak jsem sezónu zahájil. V Argentině a Kolumbii jsem vybojoval tři vítězství. Těším se na svoje první Strade Bianche. Je to závod, který jsem vždycky sledoval aspoň v televizi. Věřím, že formu prodám i tady,“ uvedl Alaphilippe.

Štybar ovládl závod v roce 2015 a i při všech dalších startech se vtěsnal do top 10 - 2016 byl druhý, 2017 čtvrtý a vloni sedmý. „Forma je dobrá a rád bych toho využil,“ přiznal český klasikářský fenomén.

Na cyklisty čeká celkem 184 km a hned 62 z nich vede v rámci 11 sektorů po prašných cestách. A k tomu legendární finále a prudkým stoupáním po Via Santa Caterina se sklonem 16 % na náměstí Piazza del Campo v Sieně, kde je cíl.

prasny cesty455

„Ten závod miluje skoro každý. My do něj znovu jdeme s nejvyššími ambicemi. Už dvakrát jsme ho vyhráli a motivace je opět obrovská. A výsledky z minulých týdnů nám dodávají hodně sebevědomí,“ prohlásil sportovní ředitel Deceuninck-Quick Step Davide Bramati.

Spolu se Štybarem a Alaphilippem startuje v dresu belgického týmu ještě Petr Vakoč, dalšími členy jsou Eros Capecchi, Dries Devenyns, Yves Lampaert a Pieter Serry.

Česká stopa bude mít celkem čtyřnásobné zastoupení. Jedou i Roman Kreuziger (Dimension Data) a Josef Černý (CCC). „Čekám hodně náročný a otevřený závod. Mám na něj špatné i dobré vzpomínky, ale ty lepší převažují. Po UAE Tour cítím posun v kondici. A věřím, že mě i Strade Bianche může posunout dál. Má být pěkné počasí a doufám, že budu vpředu až do finále a vyhnou se mi technické problémy,“ řekl Kreuziger.

Závod vysílá od 14 hodin Eurosport 2. Startovní listinu najdete ZDE, oficiální web závodu ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.