SuperCycling.cz

Porte v kopci útočil a nasadil k trháku, Cink překvapil

18. 1. 2017, 06:48

Richie Porte má hned po 2. etapě závodu Tour Down Under našlápnuto k celkovému vítězství. Všechny své rivaly totiž setřásl na cílovém kopci Paracombe a na konci etapy zvedal ruce nad hlavu.

tenrichardos

Do cíle přijel sám před dvojicí Gorka Izagirre (Movistar) a Estebean Chaves (Orica-Scott). Ti zaostali o 16 vteřin, další skupinu přivedl tři sekundy po nich do cíle stájový kolega Porteho Rohan Dennis.

Bohužel tam nebyl český lídr Quick-Step Floors Petr Vakoč, jenž byl klasifikován na 27. místě s mankem 35 vteřin. Ondřej Cink (Bahrain Merida) ve své první těžké silničářské etapě překvapil a skončil hned o tři příčky za ním se stejným odstupem. Z jeho týmu byl nejlepší spolu s Italem Viscontim, který ztratil rovněž 35 sekund.

ilusander

Právě Cink byl vidět v etapě hodně, protože spolu s Cameronem Meyerem skočil na okruzích kolem Stirlingu do úniku. Neměl však příliš dlouhého trvání a před prvním sprintem byli sjeti.

Čtyřnásobný vítěz závodu a obhájce prvenství Simon Gerrans (Orica-Scott) obsadil až 38. místo, když na vítěze ztratil 50 sekund. Sny o pátém vítězství se mu tak rozplynuly už druhý den.

Závodníci zažili během dvou dnů poměrně velký teplotní skok. Po 46 stupních v pondělí na ně dnes ve Stirlingu čekalo 19 stupňů a pozměněná druhá etapa kvůli atraktivitě závodu ukázala, kdo by měl stanout na nejvyšším stupni v celkovém pořadí.

Porte má luxusní náskok a pokud nevybouchne v královské etapě na Willunga Hill, který je „jeho kopcem“ a drží na něm rekord, závod poprvé v kariéře vyhraje. V posledních dvou ročnících obsadil vždy druhé místo.

„Je neskutečné mít dres lídra na největším australském závodě, který bych konečně strašně rád vyhrál,“ prozradil Porte po etapě. „Vím, že nás ještě čekají nějaké těžké dny, ale věřím, že to s pomocí týmu můžu zvládnout. Dnes byli kluci neskuteční a patří jim velký dík,“ dodal australský lídr. 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.