SuperCycling.cz

Porte si podmanil Willunga Hill a přepisoval historii

23. 1. 2016, 11:23

Richie Porte ukázal hned ve svém prvním závodě v dresu BMC, že mu jde nové angažmá k duhu. Ovládl totiž královskou etapu Tour Down Under s cílem na vrcholu Willunga Hill a měnil historii. Tuto etapu totiž vyhrál potřetí v řadě za sebou! Průběžné vedení udržel Simon Gerrans z Oriky.

porte-hoerni-winula

Porte zaútočil 1,3 km pod vrcholem a do cíle přijel o 6 vteřin před Sergiem Henaem (Sky). „Opravdu jsem to nečekal,“ přiznal vítěz etapy. „Včera jsem pár vteřin ztratil, ale dnes to bylo úplně jiné. Kluci pro mě odvedli skvělou práci. Je pro mě krásné takhle začít nové angažmá, navíc jsem to dokázal v Austrálii a potřetí v řadě,“ jásal Porte, který se posunul na druhé místo celkového pořadí o devět vteřin za Gerranse.

„Fanoušci byli úžasní. Připadal jsem si, jako když jedu do kopce na Tour de France. Jsem opravdu moc šťastný, jak to dopadlo, protože jsem si tenhle závod nedával za nějaký velký cíl. A těší mě vítězství pro BMC. Změna týmu není nikdy jednoduchá, ale mně se tady dostalo fantastického přijetí,“ prozradil.

Jeho stájový kolega Rohan Dennis, obhájce loňského vítězství, obsadil v etapě až 28. místo se ztrátou 54 sekund. Z průběžné třetí pozice spadl šestnáctou. „Říkal jsem Richiemu, že se necítím úplně dobře a nebudu schopen třetí místo udržet. Nejlepším řešením bylo dát roli lídra na Richieho a vyplatilo se to. Já ještě nejsem v takové formě jako vloni touhle dobou,“ přiznal Dennis.

Stejnou ztrátu jako on nabral i Petr Vakoč, jenž byl klasifikován na 26. místě. V etapě se před něj dostali jeho stájoví kolegové De La Cruz a Verona. Průběžně je Petr 27. (+1:27 min.) a plány na vysněnou první desítku vzaly za své.

gero dalsi liedr wilnhe

Vedení udržel Gerrans a míří za svým čtvrtým celkovým triumfem na Tour Down Under. Závěrečná etapa v Adelaide už na tom na 99 procent nic nezmění. Na Willunga Hill skončil osmý o 17 vteřin za Portem. „Tohle je nejtěžší etapa závodu, kde se každoročně rozhoduje o celkovém pořadí. Bylo to těžší, než jsem čekal. Bránit zrovna tady dres lídra je strašně náročné,“ řekl Gerrans.

„Nejdůležitější bylo zůstat v klidu a jet si svým tempem. Věděl jsem, že se nesmím nechat vyprovokovat těmi nástupy. Richie tenhle kopec prostě umí, ale já věřil, že nenaberu velkou ztrátu a bude to stačit. Znovu musím pochválit tým za fantastickou práci,“ dodal australský lídr.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.