SuperCycling.cz

Porte králem na Willunga Hill, Cink opět výborný

21. 1. 2017, 09:03

Richie Porte (BMC) vyhrál na Tour Down Under královskou etapu s cílem na kopci Willunga Hill a upevnil si pozici na čele. V těžkém dojezdu příjemně překvapil nováček mezi silničáři Ondřej Cink (Bahrain-Merida), který dojel 18. se ztrátou pouhých 40 vteřin na vítěze.

Richie Porte vítězí na Willunga Hill. Zítra bude korunován jako vítěz 19. ročníku závodu.

Richie Porte vítězí na Willunga Hill. Zítra bude korunován jako vítěz 19. ročníku závodu.

Jen pro dokreslení, Porte přijel do cíle díky úspěšnému ataku 1,7 km před cílem sám, skupinka za ním s Chavesem, Haasem nebo Ulissim ztratila už 20 vteřin. A Cink za sebou nechal takové vrchaře jako L. Sánchez, Pozzovivo či Pantano. Porazil i Petra Vakoče (Quick-Step Floor, který byl v etapě 42. (+1:50).

ondrasdzovanim

Ondřej Cink a Giovanni Visconti.

„Snažil jsem se odvést co nejlepší práci pro našeho lídra Giovanni Viscontiho,“ komentoval dnešní etapu Cink. Právě Visconti přijel do cíle ve stejném čase jako on. V celkové klasifikaci je Cink po dnešní královské etapě ve svém prvním silničním etapáku kariéry na výborném 22. místě o dvě příčky za lídrem týmu Viscontim.

Porte vyhrál etapu na Willunga Hill už počtvrté v kariéře a jen ukázal, že mu tenhle kopec neskutečně svědčí. V celkovém pořadí vede před druhým Chavesem o 48 vteřin, Gorka Izagirre z Movistaru se po pádu ze středeční etapy dnes podle očekávání trochu trápil a nebyl schopen držet krok s nejlepšími. Ztratil skoro dvě minuty.

Porte bude zítra poprvé v kariéře korunován po závěrečném kritériu v Adelaide jako vítěz Tour Down Under. „Vyhrát tuhle etapu, to je pokaždé skvělé. Kluci z týmu během etapy odváděli skvělou práci, aby mě drželi na co nejlepší pozici, a patří jim velký dík,“ prozradil vítěz.

portaiiiilllkk

„Cílový kopec byl letos snad nejtěžší, co jsem ho kdy jel. Nechtěl jsem nastoupit tak brzy, ale soupeři z mojí skupinky to začali zkoušet, tak jsem musel reagovat. Strašně to bolelo, ale trpěli i ostatní. Tak jsem na nic nečekal a šel jsem,“ popsal svůj nástup lídr BMC.

„Doufám, že poslední den přečkám bez potíží a budu zapsán jako vítěz tohoto závodu. Snil jsem o tom od chvíle, kdy jsem začal před lety závodit v týmu UniSA,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.