SuperCycling.cz

Porte králem na Willunga Hill, ale vede Impey!

20. 1. 2018, 11:58

Richie Porte z BMC znovu přepisoval na Tour Down Under historii, když popáté v řadě ovládl královskou etapu s cílem na kopci Willunga Hill. Do cíle přijel sám, ale přesto to nestačilo na to, aby oblékl dres lídra. Ten do poslední etapy poveze Jihoafričan Daryl Impey z týmu Mitchelton-Scott.

ricnawil

Impey totiž přijel nečekaně druhý s odstupem 8 sekund za Portem a už potřetí zopakoval etapové umístění z letošního ročníku závodu. V konečném účtování to znamenalo stejný čas obou závodníků, ale pro Impeyho hovoří lepší dílčí výsledky.

tenderyloooo

O vítězi závodu tak rozhodne nedělní rovinatá etapa na 90 km v okolí Adelaide. Ve hře jsou bonifikace za dvě sprinterské prémie a ještě umístění v cíli. To jednoznačně favorizuje Impeyho, protože Porte rozhodně není žádný sprinter.

„Věřím si, ale stát se může všechno. Pokud bude chtít Richie chodit do spurtů, my tam máme Caleba Ewana, Edmondsona i mě. Ještě to bude zábava. Fanoušci si tu poslední etapu určitě užijí a já chci dělat účty, až projedeme cílem,“ řekl 33letý Impey.

sderylem

A jak to vidí Porte? „Reálně nemám šanci. Jsem spokojený s tím, co jsem tady předvedl. Mám za sebou hodně těžkou druhouu půlku loňského roku, kdy jsem po pádu na Tour nezávodil. A vyhrát teď popáté za sebou na Willunga Hill, to je neskutečný pocit. Musím říci, že jsem opravdu šťastný,“ přiznal cyklista přezdívaný Tasmánský čert, který etapu vyhrál díky ataku 1,5 km před cílem.

„Samozřejmě bych radši vyhrál i celkově, ale klobouk dolů před Darylem, jak se s tím kopcem popasoval. Jede tu výborně. Je to skvělý kluk i závodník. Bylo na mně, abych na něj dnes najel víc, ale nestačilo to. Musím být spokojen s etapovým vítězstvím a druhým místem celkově,“ dodal Porte.

Dosavadní majitel oranžového dresu lídra Peter Sagan z Bory skončil v etapě na 49. místě se ztrátou 2:33 min.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.