SuperCycling.cz

Porte korunován vítězem, Cink může být pyšný

22. 1. 2017, 10:42

Australan Richie Porte byl po závěrečné etapě Tour Down Under, kritériu v Adelaide, poprvé v kariéře korunován jako vítěz tohoto závodu. Lídr BMC vyhrál o 48 vteřin před Kolumbijcem Estebanem Chavesem (Orica-Scott), třetí nakonec byl díky bonifikacím další Australan Jay McCarthy (Bora-Hansgrohe).

ricscijewynr

Neskutečně příjemným překvapením je výkon českého nováčka mezi silničáři Ondřeje Cinka, jenž při svém debutu za tým Bahrain-Merida obsadil v závodě s dvěma dojezdy na kopec velmi dobré 22. místo. Na Porteho ztratil 1:45 min a byl jen o dvě příčky za lídrem své stáje Giovannim Viscontim. Druhý Čech Petr Vakoč (Quick-Step Floors) skončil v celkovém pořadí 33. (+2:49 min.).

cink to dokazalll

„Myslím, že můžu být spokojen. Dokončil jsem můj první velký silniční závod a sám sebe jsem překvapil, že jsem bez nějakého extra dlouhého a speciálního tréninku byl schopen jet takhle dobře. I v týmu byli spokojeni. Říkali mi, že to rozhodně nevypadá, že by to byly moje první závody,“ řekl Supercycling.cz Cink. „Před závodem jsem byl dost nervózní, ale dopadlo to dobře. Byla to obrovská zkušenost a věřím, že mě to posune dál,“ dodal.

Na velký rozhovor s Ondrou se můžete těšit v pondělí ráno!

Závěrečné kritérium v Adelaide na 90 km, vyhrál Australan Caleb Ewan a potvrdil pozici nejrychlejšího muže 19. ročníku Tour Down Under. Ovládl totiž všechny čtyři hromadné dojezdy. Druhý dnes skončil Peter Sagan (Bora-Hansgrohe), třetí Slovinec Marko Kump (UAE Abu Dhabi).

spurtedlejde

Poslední etapa už nemohla nic změnit na korunovaci Porteho. „Snil jsem o tom už před devíti lety, kdy jsem začal profesionální kariéru,“ prohlásil Porte, jenž za pár dní oslaví 32. narozeniny.

Tour Down Under jel už pošesté a v předchozích dvou ročnících skončil vždy druhý. „Dvakrát jsem byl hodně blízko a teď to konečně vyšlo. Musím poděkovat týmu za skvělou podporu. Užíval jsem si tu každý den. Atmosféra byla skvělá, všude spousta fanoušků. Jen to svědčí o tom, že je cyklistika v Austrálii stále populárnější,“ přiznal vítěz.

Jeho dalším startem bude začátkem března Paříž-Nice, ale vše bude směřovat k Tour de France. „Několik kluků, kteří tu jeli, by mělo jet se mnou i na Tour. Jsem potěšen, že mám od začátku sezóny jasno. Já byl v kariéře pro Grand Tours často plán B, ale tým BMC mi letos dal od začátku roku velkou důvěru a rád bych ji splatil,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.