Polsko jásá: Na stěně ve Szczyrku vyhrál Kwiatkowski

8. 8. 2018, 06:47

Na Tour byl jedním z motorů Sky, ale dobrá forma ho ještě zdaleka neopustila. Polské fanoušky přivedl jejich miláček Michal Kwiatkowski v úterý do extáze, protože ovládl 4. etapu závodu Kolem Polska, která končila na kilometrové stěně ve Szczyrku se sklonem až 17 %.

kwiatovyhravascytk

Bylo vidět, že ten dojezd dobře zná. Dokonale si rozvrhl síly. Dřívější atak Richarda Carapaze z Movistaru ho nechal v klidu, nakonec ho 300 m před cílem s dalšími favority dojeli.

A pak nastoupil Kwiatkowski spolu s obhájcem loňského prvenství Dylanem Theunsem z BMC. Ten tuhle etapu vloni vyhrál, ale Kwiatkowski přesně věděl, co dělá a v poslední zatáčce se dostal před Belgičana. Třetí dojel Novozélanďan George Bennett (LottoNL-Jumbo).

Michal Schlegel (CCC) skončil 37. (+36 s), Roman Kreuziger (Mitchelton-Scott), který bere závod na rozjetí po pauze, obsadil 62. místo se ztrátou 1:53 min. na vítěze.

kwiatostikascyrk

Kwiatkowski se díky prvenství stal novým lídrem závodu. A měl velkou radost, protože na svém srdečním závodě vybojoval první etapové vítězství. Žlutý dres už vezl dva dny v roce 2012, ale žádnou etapu tehdy nevyhrál.

„Je to skvělé. Kluci z týmu si za tvrdou práci v etapě tohle vítězství zaslouží. Nebyl jsem si úplně jistý, jestli po Tour budu mít na tenhle finiš nohy, ale vyšlo to,“ líčil polský vítěz.

„Jsem nadšený, že se mi povedlo vyhrát doma v jedné z nejprestižnějších etap závodu, navíc tady ve Szczyrku před skvělými fanoušky,“ přiznal Kwiatkowski. „Ten závěr byl o načasování a Michal měl perfektní timing. Myslel jsem si, že to dokážu, ale on byl silnější,“ pochválil vítěze druhý Teuns.

tinejvescyrku

Žlutý dres by polský cyklista Sky rád udržel. Jeho maximem v celkovém pořadí je 2. místo z roku 2012, kdy na závodě debutoval. „Doufám, že na další etapy dobře zregeneruji a uvidíme, jak to v dalších dnech zvládneme. Půjdeme den ode dne a pokusíme se dělat fanouškům co nejvíc radosti,“ dodal Kwiatkowski.