SuperCycling.cz

Poloviční Němec Haussler australským šampiónem

11. 1. 2015, 16:06

Heinrich Haussler z týmu IAM, syn německého otce a australské matky, vybojoval trochu překvapivě titul mistra Austrálie v silničním závodě jednotlivců.

Tři nejlepší z australského šampionátu.

Tři nejlepší z australského šampionátu.

Třicetiletý závodník se narodil v Austrálii, ale od 14 let žil v Německu, kde v roce 2005 podepsal svůj první profi kontrakt s tehdejší německou stájí Gerolsteiner. Německého občanství se vzdal v roce 2010 kvůli tomu, aby mohl závodit za rodnou zemi na mistrovství světa, které se ten rok konalo právě v Austrálii. Kvůli zranění kolena nakonec startovat nemohl, ale dneškem si vše vynahradil.

„Znamená to pro mě všechno,“ tvrdil dojatý Haussler po vítězství. „Když na stupních hráli hymnu, musel jsem zadržovat slzy. Vzpomněl jsem si na několik slabších let mojí kariéry, během nichž jsem nikdy nepřestal doufat, že se díky tvrdé práci zase vrátím,“ řekl šampión.

Vítěz jedné etapy na Tour z roku 2009 vybojoval jeden z nejcennějších úspěchů kariéry, kam patří i vyhraná etapa na Vueltě (2005) či druhá místa na Milán-San Remo a Flandrech v roce 2009. „Tour de France je asi nejvíc, ale po tom pekle, kterým jsem si v minulých letech někdy prošel, řadím dnešní vítězství minimálně na úroveň toho z Tour,“ přiznal Haussler.

Od 20. ledna ho čeká etapák Tour Down Under. „Australský titul mi dodal sebevědomí, určitě bych rád vyhrál etapu,“ dodal ke svým ambicím na začátku sezóny, v níž pro něj budou vrcholy Milán-San Remo, Flandry a Roubaix. „Na Tour de France nejedu. Řekl jsem týmu, že si chci dát po klasikách pořádné volno a být ve formě na jednorázovky ve druhé polovině sezóny včetně mistrovství světa,“ prozradil.

Stříbro na australském šampionátu vybojoval překvapivě dvacetiletý Caleb Ewan (Orica-GreenEDGE), bronz Neil Van Der Ploeg. Pátý skončil Sam Spokes, jenž v minulé sezóně jezdil za českou formaci Etixx, osmý v Česku část roku žijící Adam Hansen.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.