SuperCycling.cz

Pohádka skončila. Hansen další Grand Tour nejede

29. 6. 2018, 07:34

I kdyby už Adam Hansen v cyklistice nikdy nic nedokázal, vejde vždycky do dějin jako železný muž. Tenhle sympatický Australan, který žije v Beskydech, má na kontě rekordních 20 Grand Tours v řadě. Bohužel, tahle pohádka končí. Na Tour cyklista belgické stáje Lotto-Soudal nejede.

damrekord

„Jel jsem 20 Grand Tours a všechny jsem dokončil. Je to něco speciálního, co nikdo přede mnou nedokázal,“ říká zkušený 37letý Australan, který má celkově na kontě 27 Grand Tours.

Jeho rekordní série začala na Vueltě 2011. Od té doby na žádné Grand Tour nechyběl. „Měl jsem i štěstí, že jsem se vyhýbal pádům nebo nemocem. Byly tam hodně těžké dny, ale i krása v podobě vyhraných etap,“ naráží na triumfy na Giru 2013 a Vueltě 2014.

20 Grand Tours s průměrem 21 etap, to odpovídá 420 dnům závodění. Statistici spočítali, že za tu dobu ujel přesně 68 299 kilometrů. Celkem se za sedm let protočilo po jeho boku 43 stájových kolegů.

Letos už dříve vyhlásil, že se na Tour nechystá. „Potřebuju pauzu, dám si volnější léto,“ prozradil. Co bude dál? „Uvidíme, ale ještě nějakou Grand Tour bych jel rád...“

Že by ladil na Vueltu? Podle všeho by ji jet měl.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.