SuperCycling.cz

Poels vyhrál pro Frooma, Fuglsang oblékl dres lídra

16. 6. 2019, 10:22

Wout Poels jel sobotní královskou etapu Dauphiné nejen pro Team Ineos, ale i pro Chrise Frooma. Byl to právě on, kdo ve středu dělal Froomovi společnost při projíždění trasy časovky na Dauphiné. Britský lídr stáje Ineos utrpěl těžký pád, řadu zlomenin a po operaci zůstane ještě několik týdnů v nemocnici.

wuuuuuuuuuuuuuuuu

Poels chtěl moc vyhrát a dokázal to. V lijáku zaútočil v cílovém stoupání ze skupiny favoritů, 200 metrů před cílem dostihl vedoucí duo Fuglsang, Buchmann, přehnal se přes ně a ti dva nebyli schopni zareagovat.

Jakob  Fuglsang z Astany přesto nemusel nad druhým místem truchlit, protože oblékl dres lídra. Vysvlékl z něj Adama Yatese, který teď na druhém místě ztrácí osm vteřin.

Nizozemský dvorní domestik Frooma Poels prožíval etapu hodně emotivně. „Bylo pro mě těžké na vlastní oči vidět, co se Chrisovi stalo. Byl jsem hned za ním. Moc jsem chtěl pro něj tuhle etapu vyhrát. Měl jsem obrovskou motivaci,“ popisoval Poels.

„On měl být naším lídrem a najednou to spadlo na mě. Jsem moc rád, že to vyšlo. Kvůli týmu i kvůli Chrisovi. Je to můj dárek pro něj,“ přiznal.

„Cítil jsem se moc dobře celý den. Několikrát jsem zkusil ze skupiny favoritů nastoupit, ale nenechali mě odjet. Tak jsem to nechal až na úplné finále. Bylo to buď, nebo. Dal jsem do toho všechno, docela jsem si věřil. Tyhle podmínky mi celkem vyhovují,“ prozradil Poels, jenž se posunul z desátého na páté místo celkové klasifikace.

„Nohy mám dobré, v poslední etapě bych se rád porval o celkové vítězství. Ale Fuglsang vypadá dost silný a myslím, že má dobrou šanci to udržet,“ dodal Poels.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.