SuperCycling.cz

Pinarello Dogma F8 WIGGO - poděkování pro Wigginse

11. 2. 2015, 07:59

Pinarello si pro Sira Bradleyho Wigginse přichystalo děkovačku ve svém klasickém stylu, limitovanou edici rámu Pinarello Dogma F8 Wiggo. 

wiggins-kolo-pina-3

Vše si načasovali přesně na moment, kdy se cyklista stáje Sky postavil poprvé na startovní čáru oblečen do časovkářské kombinézy úřadujícího mistra světa. Stalo se tak v úterý v průběhu závodu Kolem Kataru.

Design limitované edice rámu připomíná všechny triumfy Wigginse během jeho úspěšného působení v týmu SKY. Na bílém rámu Dogma F8 nalezneme barvy mistra světa, mistra Anglie a symboly olympijského vítězství i triumfu na Tour de France.

wiggins na trati tatar

Celý nápad se zrodil v hlavě majitele firmy Pinarello, Fausta Pinarella, který i sám nad celým výrobním procesem dohlížel. „Říkal jsem si, že bylo by pěkné pro něho připravit něco speciálního. Rám symbolizující všechna jeho vítězství by měl být perfektním dárkem,“ prozradil.

Wigginsův závodní speciál Dogma F8 ve vel. 56 je samozřejmě postaven na sponzorské sadě Shimano Dura-ace Di2, galuskových kolech Shimano Dura-ace, komponentech PRO a Fizi:k.

Čtyřiatřicetiletý Brit, který ve Sky bude působit jen do Paříž-Roubaix a pak se vrhne naplno na dráhu, byl s časovkou v Kataru docela spokojen. Skončil třetí za Terpstrou a Cancellarou. A příliš neřeší, že je při závodní premiéře v sezóně průběžně až na 78. místě.

wiggins kolo pina 2

„Když to srovnám s tím, kde jsem byl touhle dobou vloni, tak jsem na tom líp. Všechno ladím k tomu, abych byl dobrý v dubnu. Nedělal jsem si iluze, že tady v Kataru pojedu o nějaký výsledek v celkovém pořadí,“ přiznal Wiggins.

„Přijel jsem sem s tím, že zajedu slušnou časovku, přežiju to ve zdraví a po závodě budu v zase o něco lepší pozici směrem ke klasikám. Je to fakt těžký závod a vůbec nezáleží, v jaké jedete skupině. Je to hodně tvrdý trénink. Zvlášť v podmínkách, jaké provázely druhou etapu,“ řekla ikona týmu Sky.

Další program Wigginse

28. 2.: Omloop Het Nieuwsblad

1. 3.: Kuurne-Brusel-Kuurne

8. - 15. 3.: Paříž-Nice

27. 3.: E3 Harelbeke

31. 3. - 2. 4.: De Panne-Koksijde

8. 4.: Scheldeprijs

12. 4.: Paříž-Roubaix

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.