SuperCycling.cz

Vakoč začíná sezónu v Dubaji, lídrem bude Cavendish

2. 2. 2015, 17:27

Druhý ročník etapového závodu Dubai Tour, který startuje ve středu, přilákal na start kvalitní konkurenci. Díky Petru Vakočovi (Etixx-Quick Step) tam bude i česká stopa, z největších hvězd startují mj. Vincenzo Nibali (Astana), Alejandro Valverde (Movistar) či Joaquim Rodríguez (Kaťuša), představí se i elitní sestava sprinterů.

Petr Vakoč vstupuje v Dubaji do sezóny.

Petr Vakoč vstupuje v Dubaji do sezóny.

Závod organizuje společnost RCS Sport, která pořádá i Giro. Letos byl povýšen do kategorie 2.HC, tudíž na něm může startovat více týmů z WorldTour. Letos jich bude deset: AG2R, Astana, BMC, Etixx-Quick Step, Lampre-Merida, Movistar, Giant-Alpecin, Kaťuša, Sky a Tinkoff-Saxo. Ty ve startovní listině doplní Bardiani CSF, CCC Sprandi Polkowice (bez Hirta i Černého), UnitedHealthcare, Novo Nordisk, dále tamní tým SkyDive Dubai a výběr Spojených arabských emirátů.

Pro Petra Vakoče půjde o první závod v sezóně, na kterou se chystal zejména ve španělském Calpe. Sádru z ruky po pádu na biku před koncem roku už má sundanou a těší se na úvodní start v sezóně. 

„Dorazili jsme sem v pondělí. Dnes jsme si byli projet závěr té třetí náročné etapy. Už jsem natěšený na první start, cítím se dobře. Je to pro mě závod na rozjetí a jasným lídrem našeho týmu bude Mark Cavendish,“ řekl Petr pro Supercycling.cz.

A co samotný Cavendish? „Těším se na svou druhou účast v Dubaji. Je to velmi dobře organizovaný závod a pro nás je to možnost hned v úvodu sezóny pořádně vyzkoušet sprinterský vlak,“ prohlásil Mark Cavendish. Na závěry etap bude mít k dispozici zejména Renshawa a Sabatiniho, kromě nich a Vakoče startují v dresu Etix-Quick Step ještě Martin, Vermote, Verona a Wisniowski. „Přijeli jsme sem pro nějaké vítězství a jsem zvědav, co jsme schopni dokázat,“ dodal Cavendish.

cav dubai up

Mark Caavendish chce v Dubaji po jednom vítězství z Argentiny další.

„Postavili jsme tým kolem Cavendishe, protože tři ze čtyř etap by měl rozhodovat spurt. Rozdíly v celkovém pořadí může udělat jen třetí etapa s několika kratšími kopci včetně cílové stěny Hatta Dam, jejíž závěr má sklon 17 procent,“ uvedl sportovní ředitel Etixx-Quick Step Brian Holm.

Největšími soupeři Cavendishe ve sprintech by měli být John Degenkolb (Giant-Alpecin), Elia Viviani, Andy Fenn a Ben Swift (všichni Sky), Luka Mezgec (Giant-Alpecin), Andrea Guardini (Astana), Robert Förster (UnitedHealthcare) nebo Juan Jose Lobato (Movistar).

Oproti loňskému roku organizátoři vypustili z programu časovku, která udělala alespoň nějaké rozdíly a díky níž vyhrál celkově Američan Taylor Phinney. Závodník BMC letos v Dubaji nestartuje, protože se ještě nedal stoprocentně dohromady po zlomenině nohy.

Z velkých jmen budou v Dubaji Philippe Gilbert (BMC), který je adeptem na celkové vítězství, dále Vincenzo Nibali (Astana) Joaquim Rodríguez (Kaťuša), Alejandro Valverde (Movistar) a další. Pro ně však půjde v první řadě o dobré závodní kilometry v teple.

niiiiiiiiiibali

Vincenzo Nibali na prezentaci ročníku 2015.

Nibali se chce rozjet před etapákem Kolem Ománu, kde by měl patřit k největším adeptům na vítězství. V Dubaji velké ambice nemá. „Bude to dobrý start do sezóny v perfektním počasí. Na začátek potřebuji lehčí závod, abych se rozjel,“ řekl Nibali. „Většina etap půjde do spurtu, což pro mě není. Je tu jedna etapa s těžkým stoupáním v závěru, ale má jen 600 metrů. Já bych potřeboval delší kopec,“ dodal vítěz Tour 2014.

Informace o Dubai Tour najdete ZDE nebo na oficiálním webu závodu. Startovní listina ZDE:

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.