SuperCycling.cz

Vakoč se těší na Čínu

8. 10. 2014, 11:19

Posledním závodem letošní sezóny bude pro cyklistu stáje Omega Pharma-Quick Step Petra Vakoče etapák Kolem Pekingu, který se koná od 10. do 14. října a je posledním dílem seriálu WorldTour. Vakoč je jediným Čechem, který v Číně startuje.

Petr Vakoč se těší na závěr sezóny v Číně.

Petr Vakoč se těší na závěr sezóny v Číně.

Vakoč má i v závěru sezóny velmi dobrou formu. Skončil 13. na jednorázovce GP Montreal, v silničním závodě jednotlivců byl na MS v Ponferradě nejlepším Čechem. Skončil na 29. místě se ztrátou pouhých 14 vteřin na mistra světa Poláka Kwiatkowskiho, kolegu z Omegy.

„Cítím se dobře a rád bych formu prodal i v Číně. Je to pro mě poslední závod sezóny a chtěl bych něco ukázat. Nějaké etapy by mi mohly sednout. Ale prioritou bude úspěch našeho lídra Rigoberta Urána,“ řekl Petr.

„V Číně jsem ještě nikdy nebyl, dosud jsem se s cyklistikou nejdál podíval před nedávnem do Kanady. Jen mi na mistráku světa něco mi vyprávěl masér nároďáku, který byl v Číně na etapáku s Duklou. Oni to měli hodně dobrodružné, řešili i nějaké problémy s jídlem, ale Peking by měl být v pohodě. Jediným handicapem je snad ten smog, ale to bude pro všechny stejné. Strach rozhodně nemám,“ dodal Vakoč.

Na závod Kolem Pekingu se původně chystal i vítěz Vuelty Španěl Alberto Contador, ale kvůli zranění kolena z Lombardie účast odpískal. Stejně tak Alejandro Valverde, jenž už je jistým vítězem žebříčku WorldTour 2014.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.