SuperCycling.cz

Vakoč sahal ve Francii po vítězství, ale druhé místo bral

23. 2. 2016, 21:27

Petr Vakoč ukazuje hned v úvodu sezóny velmi dobrou formu. Poté, co v neděli skončil na etapovém závodě Tour du Haut Var pátý, vybojoval dnes v úvodním dějství tříetapového podniku Tour La Provence skvělé druhé místo. Nestačil pouze na domácího Thomase Voecklera, který vydržel vpředu z úniku. Podrobnosti v rozhovoru.

vako-horni-provan

Převládá v tobě radost z druhého místa nebo spíš zklamání, že to nevyšlo na nejvyšší příčku?

Na jednu stranu jsem maximálně spokojený s tím, co jsem předvedl, ale samozřejmě je tam trochu zklamání, že jsem byl druhý. Cítil jsem se opravdu skvěle. Voeckler odjel ve skupince šesti lidí už po třiceti kilometrech etapy. Měli jsme je pořád na dostřel, ale ne všichni s námi v závěru spolupracovali a Voecklerovi, který zůstal vpředu sám, to o kousíček stačilo.

Věřil jsi, že ho v závěru dostihneš?

Doufal jsem v to. Závěr se jel na těžkém okruhu. Byl tam kilometrový prudký kopec s průměrem patnáct procent a do cíle byla taky prudká stojka dlouhá 500 metrů. Až na tom okruhu na posledních dvaceti kilometrech se peloton roztrhal. V jednu chvíli už jsem si myslel, že Voecklera dojedu, ale nevyšlo to.

Potěšila tě tvoje forma?

Z toho pohledu jsem maximálně spokojený. Byl to opravdu těžký den a s prudkými kopci jsem si poradil dobře. Do toho závěru jsem dal maximum. Letos už jsem byl potřetí blizoučko k vítězství, ale zatím to ani jednou nedopadlo. Vím, že nohy na to mám, a když to nevyšlo teď, vyjde to příště.

Třeba už zítra nebo pozítří?

Uvidíme... Zítra ta etapa tak těžká není, v té poslední je těžká jen první polovina a pak je to více méně po rovině. Celkové vítězství je pořád ve hře, i když bude těžké nějak zásadně to změnit. Ale máme hodně silný tým. Kluci dnes pracovali skvěle, těsně za mnou přijeli Serry i Bouet. Myslím, že bychom mohli na Voecklera něco zkusit.

Jsi v této době s výkonností zhruba tam, kde jsi chtěl být?

Asi ano. Po Austrálii jsem si týden orazil, v Gironě jsem dobře potrénoval a zase jsem se těšil na závody. Už na Haut Var jsem se cítil dobře a doufám, že formu prodám i v následujících startech. Ve Francii jedu po tomhle závodě o víkendu ještě dvě jednorázovky, pak mě čeká Strade Bianche a Katalánsko.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.