SuperCycling.cz

Petr Vakoč: Překvapil jsem i sám sebe

5. 2. 2019, 06:59

Návrat po 16 měsících do kolotoče závodů Petr Vakoč zvládl na jedničku. Před rokem ho z celé sezóny vyřadilo těžké zranění ze soustředění v JAR, ale Petr krok po krůčku zdárně došel až na konec té těžké cesty. Teď má za sebou v dresu týmu Deceuninck-Quick Step závod Vuelta a San Juan v Argentině.

vakocomearge

Petr byl hodně platným členem týmu a odváděl skvělou práci pro lídry. Jeho kamarád Julian Alaphilippe byl druhý celkově, Remco Evenepoel devátý, navíc získal dres nejlepšího mladého závodníka hned při svém debutu ve WorldTour. K tomu dvě vyhrané etapy Alaphilippa a další tři pódiová umístění.

„Samotného mě překvapilo, jak dobře jsem po té pauze závodní nasazení snášel,“ přiznal Petr. „Hned od prvního dne jsem jezdil na špici a byl jsem platným členem týmu. Na své výkony jsem měl samé pozitivní ohlasy: z domova, od kolegů z týmu přímo na místě, ale i od jezdců z jiných týmů. Byli překvapeni a musím říct, že i já jsem překvapil sám sebe. K tomu jsem dostal plno hezkých zpráv. Všem moc děkuju za podporu. Je to skvělý pocit,“ přiznal Vakoč.

jevbalikusanjuan

„Byl to pro mě báječný týden. První dny byly hodně náročné kvůli vedru, protože se teploty držely kolem čtyřicítky. To byl z Evropy pro tělo šok. Naštěstí se ve druhé polovině týdne ochladilo a už to bylo lepší,“ prozradil Petr. „Tělo to zvládlo výborně, záda nebolela. Ukázalo mi to, že jsem připravený na další část sezónu,“ těšilo ho.

Teď se přesouvá do Kolumbie, kde bude s belgickým týmem startovat na šestietapovém závodě Colombia 2.1. Jen mladého Evenepoela vystřídá v sestavě Jungels.

„Bude to náročný závod, vše se jezdí ve vysoké nadmořské výšce od 2000 metrů. Sejde se tam hodně dobrá konkurence a věřím, že, že to zvládneme. Chci si dobře odpočinout, abych se cítil ještě lépe,“ dodal Vakoč.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.