SuperCycling.cz

Vakoč pomohl Alaphilippovi a Francouz se radoval

29. 1. 2019, 07:08

Petr Vakoč měl po druhé etapě závodu Vuelta a San Juan v Argentině důvody k úsměvu. V závěr pomohl svému kamarádovi a kolegovi z Deceuninck – Quick-Step Julianu Alaphilippovi, který díky odvážnému ataku 2 km před cílem vybojoval prvenství.

alatralala

V závěru etapy čekal na cyklisty kilometrový kopec s průměrným sklonem 8,2%, který si už během závodu měli možnost dříve otestovat. Alaphilippe byl po jeho zdolání na čele a na rovině odskočil ze špice redukovaného pole, kde jeli mj. Quintana nebo Benoot. Do cíle zbývaly dva kilometry.

„Vyšlo to skvěle,“ jásal po etapě Vakoč, který byl klasifikován na 103. místě se ztrátou 4:28 min. „Vítězství Juliana je super a jsem rád, že jsem se na něm nějakým způsobem mohl podílet. Navíc to byl Julian, se kterým k sobě máme hodně blízko. Před odletem do Argentiny jsme spolu trénovali v Gironě, teď spolu bydlíme na pokoji. Takže mám velkou radost,“ popsal Vakoč.

alatralala23

Etapa byla kvůli velkému vedru zkrácena o necelých 25 km na 133 km. „Já si dnes prohodil roli s Iljo Keissem, který víc pracoval při sjíždění úniku, a moje chvíle přišly v závěru, kdy jsme se snažili připravit co nejlepší pozici pro Juliana a Remca Evenepoela. Zvládli jsme to výborně a já se cítil při boji o pozice v balíku zase o něco lépe než první den,“ prozradil Petr.

Alaphilippe, který vstupuje do sezóny dříve než vloni, slavil hned při prvním závodě vítězství. Náskok pár metrů před čelní skupinou po odvážném ataku udržel.

„Když jsem nastoupil, nečekal jsem, že přijedu sám až do cíle. Hodně mě to překvapilo. O to víc jsem šťastnější a je vidět, že se ta dřina během zimy vyplácí,“ uvedl Alaphilippe, který je nyní průběžně druhý o tři vteřiny za Gaviriou.

Dnes je na programu časovka jednotlivců na 12 km.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.