SuperCycling.cz

Vakoč má dva tituly z akademického MS!

10. 7. 2014, 17:12

Petr Vakoč si podmanil akademické mistrovství světa cyklistů, jehož dějištěm bylo polské město Jelenia Góra. Cyklista týmu Omega Oharma-Quick Step získal oba tituly, když po středečním triumfu v časovce vyhrál i dnešní závod s hromadným startem na 96 kilometrů.

Petr Vakoč na nejvyšším stuoni v dresu akademického mistra světa.

Petr Vakoč na nejvyšším stuoni v dresu akademického mistra světa.

„Jsem rád, že to takhle dopadlo. Nebyla tady sice nějaká extra konkurence, ale startovalo pár kluků, kteří působí v kontinentálních týmech, a zadarmo to rozhodně nebylo,“ řekl Vakoč.

Časovku na 23 kilometrů vyhrál s náskokem 7 vteřin před Němcem Gebauerem, třetí byl Polák Kurek z CCC Polsat. V silničním závodě triumfoval opět před Gebauerem, do cíle přijel osamocen s náskokem 1:10 min. před skupinou 4 závodníků, v níž byl i nakonec pátý Jiří Polnický.

„Časovka byla specifická tím, že nebyly povoleny časovkářské kozy, ale jelo se na normálních kolech. Na trati byl i šestikilometrový kopec a musím říct, že se mi úplně dobře nejelo. Po mistrovství republiky jsem měl volno a týden jsem vůbec neseděl na kole. Jel jsem na to bez přípravy a mám radost, že to takhle dopadlo. Říkal jsem si, že když se něco nestane, měl bych oba tituly získat,“ prozradil Petr.

vako bbb

Silniční závod byl kvůli špatnému počasí nakonec zkrácen na 96 kilometrů. "Pořádně se začalo závodit 40 kilometrů před cílem. V předposledním kole jsme ve stoupání odjeli s Jirkou Polnickým a jedním Němcem, v posledním okruhu jsem jim v tom samém stoupání odjel já. Je pak ještě dojeli další dva závodníci a tihle čtyři lidi spurtovali o další dvě místa na bedně," popsal Vakoč.

I když je profesionálním cyklistou v týmu nejvyšší kategorie WorldTour, studuje Vysokou školu ekonomickou v Praze. „Jsem ve třetím ročníku, ale mám to rozložené do více roků. S cyklistikou je to dost náročné. Někdy je těžké soustředit se na učení při závodech, dost s tím bojuju. Daleko lepší je to v zimním semestru,“ prozradil Petr, který se teď přesouvá za částí týmu na soustředění do Livigna. „Mým dalším startem by měl být etapák Kolem Polska a pak nějaké závody ve Francii,“ dodal.

Výsledky časovky mužů ZDE

Výsledky silničního závodu ZDE

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.