SuperCycling.cz

Vakoč dvanáctý v královské etapě Kolem Polska

8. 8. 2015, 07:21

Petr Vakoč z týmu Etixx-Quick Step obsadil velmi dobré 12. místo v královské etapě závodu Kolem Polska s cílem v Bukowině. Vyhrál ji Kolumbijec Sergio Henao ze Sky a oblékl žlutý dres lídra, ovšem průběžně druhý Ital Diego Ulissi z Lampre má stejný čas. Vše rozhodne až sobotní závěrečná časovka na 25 km v Krakově.

Vyčerpaný Petr Vakoč v cíli.

Vyčerpaný Petr Vakoč v cíli.

Ale Ulissi je realistou. „Časovka je rovinatá a to mi moc sedět nebude. Pokud udržím jakékoliv umístění na pódiu, bude to fantastické,“ prohlásil italský lídr Lampre. „Rozdíly v pořadí jsou minimální, takže to bude velký boj,“ tušil.

Henao vyhrál královskou etapu po ataku z vedoucí skupinky favoritů v cílovém stoupání. Nahoru přijel sám s náskokem 8 vteřin na čtveřici Ulissi, Craddock, Riblon Aru. Petr Vakoč po heroickém výkonu ztratil na 12. místě 38 vteřin a ukázal fantastickou formu.

„Na začátku byl únik s několika mými kolegy z týmu, takže jsem jel v balíku a zkusil jsem v rámci možností pošetřit síly na finále. Na prvním kopci posledního okruhu se strašně zrychlilo a podařilo se mi zůstat vpředu se skupinou dvaceti lidí,“ popisoval Vakoč.

„V posledním sjezdu jsem to zkusil, protože jsem nebyl hrozbou v pořadí a doufal jsem, že bych mohl odjet. Ale dojeli mě. První část závěrečného stoupání byla hodně prudká, musel jsem jet svým tempem. Ale dopadlo to celkem dobře. Jsem spokojen se svou formou a do časovky dám vše, hodně jsem i v posledních týdnech trénoval,“ řekl Petr Vakoč.

V pořadí je nyní na 32. místě díky více než dvacetiminutové ztrátě z 5. etapy, kdy klesl na 50. pozici. V sobotu své postavení díky heroickému výkonu dost vylepšil.

ad cesi bukowine

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.