SuperCycling.cz

Peter Velits jde na operaci s tepnou levé nohy

24. 3. 2015, 06:39

Slovenský trojnásobný mistr světa v týmové časovce Peter Velits (30) se podrobí v Londýně operaci levé nohy a do závodů by se cyklista BMC měl vrátit zhruba v polovině léta. Oznámil to jeho tým.

velits-foto-k-clanku

U Velitse odhalili lékaři již dříve problémy s tepnou v levé noze. „Není to věc, která by se dala vyřešit za krátkou dobu. Je to trochu vážnější. Nedokrvuje se mi pořádně levá noha. Začalo se to trochu projevovat v Kataru, pak v Ománu a na Paříž-Nice už naplno. Tam se mi zdálo, jakoby noha vůbec nefungovala. Bolest byla stále silnější, a proto jsme se s týmem rozhodli pro operaci,“ řekl Velits před pár dny slovenské agentuře TASR.

Velits se letos kvůli zmíněným problémům trápil, jeho nejlepším výsledkem bylo 27. místo v úvodní etapě Kolem Ománu. Paříž-Nice už ani nedokončil. „Ta noha ho strašně omezovala. A náš lékařský tým po konzultaci se specialisty rozhodl, že jediným možným řešením je operace,“ uvedl lékař týmu BMC Max Testa s tím, že Velits má zmíněné problémy už od prosincového tréninkového kempu.

„Od týmu cítím velkou podporu a děkuji jim za to. Těším se, až se zase vrátím do závodů,“ uvedl slovenský cyklista. Hlavní lékař BMC prozradil, že operace proběhne do dvou týdnů a Velits by se mohl vrátit do závodů uprostřed léta. „Nejsem první ani poslední, kdo se v pelotonu takové operaci podrobil. Je to věc řešitelná bez následků,“ řekl Velits.

Operovat by ho měli v Londýně. „Jsou tam specialisté, které dobře znají lékaři z týmu a chtěli, aby zákrok provedli lidé, kterým důvěřují,“ přiznal Velits s tím, že po zákroku ho čeká šestitýdenní klid.

Jisté je, že přijde o Tour de France a o nový kontrakt bude muset excelentní časovkář zabojovat ve druhé půlce sezóny. Třeba na Vueltě, kde skončil v roce 2010 senzačně celkově třetí.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.