SuperCycling.cz

Sagan se s nikým nepáral a stíhá Cancellaru

16. 6. 2014, 21:39

Slovenský expres Peter Sagan ukazuje po tréninkovém kempu v USA výbornou formu. Ve spurtu vedoucí skupinky vyhrál snadno 3. etapu Kolem Švýcarska a na tomto závodě vybojoval už devátý etapový vavřín při svém čtvrtém startu. Jen jedno vítězství mu chybí k vyrovnání rekordmana závodu Fabiana Cancellary s deseti vyhranými etapami.

Peter Sagan to dokázal!

Peter Sagan to dokázal!

„Byla to těžká etapa s nepředvídatelným finále,“ řekl Sagan po 203 kilometrech s krátkou stojkou v závěru, která nahrávala právě borcům typu Sagana či Albasiniho.

Mezi jedenáctkou nejlepších, která přijela s náskokem 5 vteřin před další skupinou, byli skoro všichni favorité včetně českého lídra stáje Tinkoff-Saxo Romana Kreuzigera. Ten byl klasifikován na desátém místě a průběžně poskočil na 8. příčku. „V samém závěru, někde na pětistovce před cílem, jsem se nechal zavřít a trochu mi poodskočili, ale naštěstí jsem se tam dostal zpátky a ztrátu smazal,“ řekl Kreuziger.

sppurt 3 tape sviss

V etapě o sobě znovu dal vědět švýcarský biker Nino Schurter startující jako host ve stáji Orica GreenEDGE. Včera spurtoval osmý, dnes jel v úniku čtyřčlenné skupiny, ale do cíle snaha těchto borců nevydržela. Tony Martin tak udržel i po dnešku žlutý dres, i když pět vteřin ztratil.

Sagan si závěr zrežíroval k obrazu svému, přestože to podle jeho slov tak snadné nebylo. „Měl jsem namále, protože mě tam Albasini zavřel. Byl v poslední zatáčce rychlejší a vybral si perfektní dráhu. Já to musel zkusit vnějškem a dát do posledních metrů všechno. Vyšlo to dokonale, ale měl jsem začít spurtovat o něco dřív. Moc dlouho jsem vyčkával,“ líčil klenot stáje Cannondale, který je průběžně třetí a vede bodovací soutěž. Šlo o jeho šesté vítězství sezóny, pro jeho tým o desáté.

Výsledky etapy ZDE


Průběžné pořadí ZDE

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.