SuperCycling.cz

Sagan se dočkal po 261 dnech! V lijáku slavil vítězství

16. 3. 2015, 17:32

Peter Sagan už ví, jak chutná vítězství v dresu týmu Tinkoff-Saxo. Po 210 kilometrech ovládl v hustém lijáku spurt první skupiny v Porto Sant'Elpidio před Němcem Geraldem Ciolkem (MTN-Qhubeka) a Belgičanem Jensem Debusscherem (Lotto Soudal).

sagan-to-zlomil

Saganovi v závěru chyběli někteří soupeři v čele s Cavendishem, který se v čelní skupině neudržel, ale to nic nesnižuje excelentní výkon slovenského rychlíka. Celý den pro něj v těžkých podmínkách pracovali kolegové z formace Tinkoff-Saxo včetně Romana Kreuzigera a Sagan si v samém závěru počínal jako starý mazák.

Na dlouhé cílové rovince se vyvezl na třetí pozici za Ciolkem, jemuž rozjížděl sprint týmový kolega Boasson Hagen, výborně si vše načasoval, po levé straně vyrazil dopředu a v cíli mohl zvedat ruce nad hlavu.

Sagan na vítězství čekal hodně dlouho, přesně 261 dní! Do dnešního dne si poslední vítězství připsal na konto 29. června při společném mistrovství ČR a SR ve Slavkově. Tehdy přijeli do cíle společně se Zdeňkem Štybarem a ani nespurtovali, protože každý měl jisté vítězství v šampionátu své země.

Od té doby vybojoval Sagan řadu pódiových umístění, 23x se dostal do top 5. Ale na Tour de France ani Vueltě na prvenství nedosáhl. Na Tour získal potřetí zelený dres pro nejlepšího sprintera, ale v hromadných dojezdech byl „jen“ čtyřikrát druhý.

„Opravdu jsem vyhrál po devíti měsících?“, ptal se Sagan s úsměvem v televizním rozhovoru. „Je pravda, že jsem čekal dost dlouho a jsem šťastný, že jsem to konečně zlomil. Musím poděkovat celému týmu, kluci odvedli fantastickou práci. Doufám, že tím pro mě začíná nové období úspěchů,“ prohlásil Sagan.

dalosi spurt sagan

Etapu poznamenalo psí počasí. Poté, co v neděli bojovali závodníci se sněhovou vánicí na vrcholu Monte Terminillo, dnes celý den hustě pršelo a 210 kilometrů v lijáku dalo všem řádně zabrat.

Na rozmary počasí si mnozí cyklisté už po nedělní etapě hodně stěžovali. Někteří ještě před třemi týdny závodili v Ománu, kde bylo 45 stupňů, teď šlapali při teplotách pod bodem mrazu v chumelenici. „Tohle už bylo moc. Dost špatné podmínky pro náš sport,“ řekl jeden z mluvčích pelotonu Fabian Cancellara.

Pondělní deštivá etapa nic nezměnila v průběžném pořadí. Dál vede Kolumbijec Nairo Quintana z Movistaru a v zítřejší závěrečné časovce na 10 km v San Benedetto del Tronto by už neměl vítězství pustit.

adous

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    17. 3. 2015, 08:17 (před 6 roky)

    Zvládl to nakonec skvěle a konečně mu to vyšlo. Určitě si to zaslouží a teď už to bude jen lepší...

  • Radek Pokorný
    16. 3. 2015, 20:58 (před 6 roky)

    Saganovi jsem vítězství v etapě moc přál, no to byla pěkně dlouhá doba než se dočkal. Jen nevím proč si nedržel svou linii vlevo a spurt křížil, možná pro jistotu aby se přes něj nikdo nepřehnal.