SuperCycling.cz

Sagan nemá rád techniku. Dělají z nás roboty, říká

12. 8. 2015, 08:00

Po Tour de France si cyklista stáje Tinkoff-Saxo Peter Sagan moc nevydechnul. Startoval na několika exhibičních kritériích, pak si dopřál pár dní relaxu s přítelkyní a zelený dres, který na Tour získal počtvrté za sebou, následně přijel ukázat fanouškům domů na Slovensko.

Se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou.

Se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou.

Tam byl pochopitelně na roztrhání. Kromě setkání s fanoušky, rozhovorů a tiskových konferencí ho čekala i milá povinnost, přijetí u slovenského prezidenta Andreje Kisky. „Myslel jsem si, že přijde král,“ prozradil Sagan, co se mu honilo hlavou, když v sále čekal na prezidenta. Když přišel, dostal od Sagana repliku zeleného dresu vítěze bodovací soutěže na Tour.

vitaj doma sagan

„Pozvání od pana prezidenta se neodmítá. Udělalo mi to velkou radost. V prostorách Prezidentského paláce jsem byl poprvé. Byla to pro mě velká pocta a čest,“ řekl Sagan.

Prezident je na Sagana hrdý

A jak si setkání se slovenskou sportovní celebritou užil Andrej Kiska? „Jsme na Peťa velmi hrdí. Celé Slovensko je nesmírně hrdé, že máme člověka, který nám dělá tak fantastické jméno. Kromě toho je člověkem, který do toho nelehkého boje vnáší trochu humoru i nadsázky, za což ho máme velmi rádi. A držíme mu palce,“ přiznal slovenský prezident.

Sagan si užil i přivítání od fanoušků, kterých na setkání s ním dorazilo v Bratislavě několik stovek. „Vážím si toho, kolik dorazilo lidí. Přišel jsem hlavně kvůli nim, abych je mohl pozdravit. Všem moc děkuji za podporu během celé Tour. Přijela tam spousta Slováků. Kluci v pelotonu mi pak říkali, že dorazili moji hooligans :-) Všude byly slovenské vlajky. Vlastně jsem těch 21 dní ani nešlapal, jen jsem se nechal tlačit,“ řekl Sagan s úsměvem.

sagan u preuidenta 2

V rozhovoru s novináři i fanoušky odpovídal na řadu otázek. Třeba na to, jaké jídlo si dá nejraději po kole. „Během závodů nemám vyloženě oblíbený pokrm. Nejlepší je sníst to, na co máte chuť. Když přijedu na Slovensko, vyhledávám hlavně jídla, které vám jinde málokdy připraví: perkelt, svíčkovou nebo bryndzové halušky,“ prozradil Sagan.

Na tiskové konferenci také přiznal, že není velkým příznivcem moderních technologií. „Nejsem v nich příliš kovaný. Skoro ani nevím, jaký telefon vlastně mám. Rozhodně ho nevyužívám na sto procent,“ uvedl slovenský cyklista.

„Technika jde stále dopředu, ale mám pocit, že až příliš rychle. Říkám si, jestli jsme nepředběhli dobu. Rodiče dají dětem do ruky telefon nebo iPad, aby byly ticho, ale ven je nevezmou. Já jsem ještě z generace, kdy jsme se honili po ulici nebo jsme chodili něco opékat k lesu. To se vytrácí,“ prohlásil Sagan.

sagan pivitani blava

Mrzí ho, že i z cyklistiky se dělá příliš velká věda. „I náš sport se mění a dělají z nás roboty. Všichni sledují různá čísla, tepy, watty a pocity sportovce jdou často bokem,“ uvedl Sagan.

Pojede na Vueltu

Teď už však znovu trénuje směrem ke španělské Vueltě, kterou pojede potřetí v kariéře. „Je to dobrá možnost přípravy na mistrovství světa. Nemám žádné konkrétní cíle, chci se v první řadě dostat do závodního rytmu. Ale pokud bude šance zabojovat o vítězství v nějaké etapě, porvu se o to. Až na místě se uvidí, jestli pojedu celou Vueltu, nebo odstoupím dříve. Po ní by ještě mělo následovat vysokohorské soustředění a pak mistrovství světa v Richmondu,“ poodhalil svoje plány.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.