SuperCycling.cz

Peter Sagan: Nejsem superstar, v oblacích nelétám

31. 10. 2015, 12:57

Hodně hektické dny má za sebou Peter Sagan. Slovenský mistr světa se od svého triumfu v Richmondu skoro nezastavil. I když je na roztrhání a doma se mu dostalo přivítání hodného šampióna, zůstává nohama pevně na zemi. „Necítím se jako superstar a v oblacích nelétám,“ přiznal Sagan na úvodním mítinku stáje Tinkoff-Saxo v Chorvatsku, který skončil ve čtvrtek.

sagan-k-poeci-horni

„Superstar jsou zpěváci nebo herci, to je úplně něco jiná kategorie, než cyklistika,“ řekl Sagan. „Z cyklistů byl superstar Lance Armstrong, znala ho spousta lidí i mimo cyklistiku. Já bych možná mohl být superstar v cyklistice, ale ne dál. Člověk musí stát pevně na zemi a ne se vznášet v oblacích,“ prozradil slovenský mistr světa.

Uvědomuje si však, že bude v duhovém dresu zřejmě ještě pod větším tlakem, než v letošní sezóně. Každý od něj bude čekat jen vítězství. „Kdo ví. Na mě už byl letos ten tlak dost velký. Vyhrát mistrovství světa je něco speciálního. Jsem šťastný, že se mi to povedlo. Je to nejlepší výsledek, v jaký jsem mohl doufat, ale dál budu závodit s pokorou. Moje závodní mentalita se nijak nezmění. Jedinou změnou je, že budu jezdit v nejkrásnějším cyklistickém dresu,“ uvedl Sagan.

sagan k poreci 1

Po návratu z Richmondu měl hodně napilno. Nejdřív ho čekalo přivítání doma na Slovensku, pak odcestoval na závod Kolem Abú Zabí. Po návratu pár dní relaxoval ve svém aktuálním domově v Monaku, ale volných dní moc nebude. I kvůli nejrůznějším sponzorským povinnostem a dalším aktivitám spojeným s dresem mistra světa.

„Je pravda, že jsem zatím moc volna neměl. Ale od návratu z Abú Zabí se to trochu uklidnilo. V Monaku jsem vysadil, týden jsem neseděl na kole a tak to bude pokračovat ještě další dva, možná tři týdny,“ řekl slovenský cyklista Tinkoff-Saxo.

Na mítinku v Chorvatsku se před novináři trochu rozpovídal i o svém soukromí. „Žiju ve světě cyklistiky. Když jsem občas doma, nemám potřebu sledovat cyklistiku. Dozvím se to ze zpráv. Mám i svůj život mimo cyklistiku. Sice skoro každý den trénuji, ale vážím si každé chvíle, kterou můžu strávit se svou přítelkyní nebo kamarády. Potřebuju mí i trochu prostoru na soukromí,“ uvedl Sagan.

sagan k poreci 2

Když je doma se svou přítelkyní Katkou, užívá si každou chvíli. „Potkali jsme se mimo cyklistiku, a když jsme spolu začali chodit, o cyklistice nevěděla nic. A doma o ní ani teď moc nemluvíme. Cyklistiku řeším v balíku nebo při večeři s týmem, ale pořád o ní mluvit nemusím,“ prozradil.

Co se týče jeho programu na příští sezónu, hlavními cíli by měly být jarní klasiky, Tour de France a určitě i mistrovství světa v Kataru. „Myslím, že program bude podobný jako letos. Začnu na Tour de San Luis v Argentině, kde už jsem startoval dvakrát. Chtěl bych se soustředit na Milán-San Remo, Flandry, Roubaix a pak na Tour,“ řekl Sagan.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.