SuperCycling.cz

Sagan má jasno: Cannondale, nebo Tinkoff-Saxo

21. 5. 2014, 08:06

Další cyklistická budoucnost Petera Sagana dostává konkrétnější obrysy. Slovenský rychlík prý nepůjde do nového týmu pilota formule 1 Fernanda Alonsa, o čemž se dlouho spekulovalo. Podle serveru cyclingnews.com prý podepíše kontrakt buď ve stávajícím týmu Cannondale, nebo zamíří za Romanem Kreuzigerem do stáje Tinkoff-Saxo.

Hotovo by mělo být už před červencovým startem Tour de France, ačkoliv se přestupy závodníků podle regulí UCI mohou oznamovat až po 1. srpnu.

Cannondale mu údajně předložil výjimečnou nabídku a chce, aby vzájemná spolupráce byla dlouhodobá. Majitel stáje Tinkoff-Saxo Oleg Tinkov je zase připraven sáhnout do vlastní kapsy mimo rozpočet týmu, aby Sagana zaplatil. Velký zájem na jeho angažování má i firma Specialized, která by podle všeho taky finančně přitlačila. Spekuluje se, že Saganova nová smlouva bude na 4 milióny eur ročně. Italský agent Sagana Giovanni Lombardi zatím odmítl budoucnost svého klenotu komentovat.

sagan peto kalifornia

Takhle v minulém týdnu slavil vítězství v etapě Kolem Kalifornie.

Slovenský cyklista letos vyhrál etapu v Ománu, na Tirrenu, zvítězil na klasice E3 Harelbeke, skončil druhý na Strade-Bianche, třetí na Gent-Wevelgem a šestý na Paříž-Roubaix.  Před pár dny se radoval z vítězství v etapě Kolem Kalifornie.

Po závodě zůstal v USA, kde se bude dva týdny chystat ve vysoké nadmořské výšce. Pak se vrátí do Evropy, pojede Kolem Švýcarska a pak už přijde Tour, kde chce získat potřetí za sebou zelený dres nejlepšího sprintera.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.