SuperCycling.cz

Sagan je v klidu. Věří, že se vítězství brzy dočká

12. 3. 2015, 09:39

Doma už nad ním někteří fanoušci lámou hůl, ale slovenský cyklista Peter Sagan je v klidu. I když zatím stále čeká na své první vítězství v dresu Tinkoff-Saxo, věří, že brzy přijde. 

U Olega s jeho psem Cezarem a Romanem, napsal Peter pod fotku z přípravy před Tirrenem na svém Facebooku.

U Olega s jeho psem Cezarem a Romanem, napsal Peter pod fotku z přípravy před Tirrenem na svém Facebooku.

„Moje forma jde nahoru,“ řekl Sagan v rozhovoru pro cyclingnews před startem Tirrena. „Katar a Omán byla dobrá příprava, Strade Bianche bylo strašně těžké. Uvidíme, jak to půjde teď. Tirreno je další důležitý závod, abych se zlepšil,“ uvedl slovenský expres.

Vše směřuje k tomu, aby byl v top formě na nadcházejících klasikách. „To pro mě bude velmi důležitá část sezóny. Každá z klasik, které pojedu, je pro mě důležitá, ale nejvíc samozřejmě San Remo, Flandry a Roubaix,“ prozradil Sagan.

Dosavadní bilance Sagana v sezóně

Kolem Kataru - etapy: 4., 4., 30., 2., 2., 4. - celkově 6., 2. ve sprinterské soutěži

Kolem Ománu - etapy: 7., 5., 40., 92., 5. - celkově 51., 6. ve sprinterské soutěži

Strade Bianche - 31.

Tirreno-Adriatico - 9. v prologu

Jeho fanoušci byli zvyklí, že vítězství sbírá od začátku sezóny, letos však má dosud na kontě „jen“ dvě druhá místa z Kataru. „Na dobré věci si člověk musí počkat a jsem si jistý, že vítězství brzy přijde,“ řekl Sagan a dodal, že si nemůže vynachválit atmosféru v novém týmu. „Všechno je jiné, ale cítím se tu velmi dobře a šťastný,“ dodala jedna z hvězd Tinkoff-Saxo.

Sagan při prologu na Tirrenu. I přes chybu v zatáčce skončil devátý.

Jeho slovenští fanoušci se rozdělili na dva tábory. Jedni za ním pořád stojí a věří, že vítězství brzy přijdou (těch je většina), ale na diskuzních fórech už se objevují i negativní ohlasy. Třeba po Strade Bianche, kde odpadl z čelní skupiny. „Před dvěma lety by ještě neměl problém být až do konce v této skupině a určitě by bojoval o vítězství. A teď vůbec. Není to o smůle, ale ta výkonnost tam není,“ napsal jeden z diskutujících na portálu cycling-info.sk.

Sagan už není to, co býval a možná už nikdy nebude. Kdyby natáčel méně reklam, které mu nejdou, tak by byl možná někde jinde. Je to jeho věc. On musí vědět, kde je problém. Ale jisté je, že jeho forma, kterou měl před dvěma lety, je fuč,“ napsal další z fanoušků.

 Sagan však zůstává v klidu a má v týmu zastání. „Peter se nám v jednu chvíli trošku vypnul, ale to se prostě stává. Pořád má do těch nejprestižnějších klasik čas. Nedělejme z toho vědu, příště tam bude,“ řekl po Strade Bianche jeho český parťák Roman Kreuziger.

„Před rozhodující částí závodu byl na dobré pozici, ale na konci mu chyběla síla. Nastoupil příliš brzy, možná měl déle vyčkávat. Ale jeho vrcholem budou nadcházející klasiky, proto jsme na Strade Bianche byli připraveni, že ještě není ve stoprocentní kondici,“ prohlásil šéf týmu Bjarne Riis.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.