SuperCycling.cz

Peter Sagan jde poprvé do akce v dresu Tinkoff-Saxo

7. 2. 2015, 07:39

Očekávané první vystoupení slovenského cyklisty Petera Sagana v dresu stáje Tinkoff-Saxo je tady! V neděli se postaví na start 14. ročníku šestietapového závodu Kolem Kataru. Zatímco slovenští cyklisté se objeví v akci hned tři (kromě Sagana jedou ještě bratři Velitsové), z Čechů nejede nikdo.

Slovenský mistr Peter Sagan v dresu Tinkoff-Saxo.

Slovenský mistr Peter Sagan v dresu Tinkoff-Saxo.

Sagan půjde do závodu jako jednoznačný lídr ruské stáje. „Závodil jsem tady před třemi lety a byl to pro mě start do skvělé sezóny. Myslím, že jde o ideální závod pro mou premiéru v dresu Tinkoff-Saxo. Opravdu se těším,“ řekl Peter Sagan.

„Peter je naším lídrem a bude mít stoprocentní podporu,“ prozradil sportovní ředitel Tristan Hoffman. Spolu se Saganem startují v dresu Tinkoff-Saxo ještě Bodnar, Breschel, Mörköv, Brutt, Juul-Jensen, Rovnyj a Trusov.

„Peter má šanci bojovat o vítězství v rovinatých etapách a díky tomu, že je v programu i časovka na 10,9 km, tak je pro nás docela zajímavé i celkové pořadí,“ uvedl Hoffman. „Sagan má dobrou časovku, Bodnar je v časovce trojnásobným mistrem své země,“ dodal.

sagan hore quatar

Kolem Kataru je závod především pro sprintery, největším problémem bývá silný vítr, na němž se často peloton nadělí. Sagan bude mít ve sprintech řadu věhlasných soupeřů: po nevydařeném debutu v Austrálii si chce chuť spravit Kittel, budou tam Guardini, Kristoff, Bennett a mnozí další.

Loňský ročník vyhrál Nizozemec Niki Terpstra, v dresu stáje Etixx-Quick Step bude na startu i letos. Spolu s rekordmanem tohoto závodu, týmovým kolegou Tomem Boonenem, který v Kataru čtyřikrát vyhrál, dvakrát byl druhý a dvakrát třetí. Navíc vyhrál i nejvíc etap ze všech, hned 22!

Mám kvůli svým princeznám extra motivaci v první části sezóny, protože být tátou, to je hodně speciální pocit. Tom Boonen, který se stal 17. ledna otcem dvojčátek

Pro Boonena, který se stal 17. ledna otcem dvojčátek (má dvě holčičky), odstartuje v Kataru sezóna 2015. „Dobře jsem trénoval, hlavně poslední kemp v Calpe byl opravdu na vysoké úrovni. Teď už se těším na závody,“ řekl Boonen.

„Je to závod, který dobře známe. Největším problémem bývá boční vítr, ale Etixx-Quick Step by z toho naopak mohl těžit. Jsme na tom dobří. Věřím, že bychom něco vymyslet mohli. Letos se sejde opravdu dobrá konkurence, jede i Bradley Wiggins, který bude určitě výborný v časovce i na větru,“ prohlásil belgický cyklista. Právě pro Wigginse jde o první závod sezóny a odstartuje jím přípravu směrem k Roubaix, po němž v dresu Sky končí.

boonen katar

Tom Boonen jde do akce.

Boonen si v uplynulých dnech prožil spoustu radosti i díky narození dvojčátek. „Když přišly ty dvě princezny na svět, bylo to nádherné. Všechno bylo bez problémů. Holčičky jsou zdravé, což je ze všeho nejdůležitější. Mám kvůli nim extra motivaci v první části sezóny, protože být tátou, to je hodně speciální pocit,“ prozradil Tom Boonen.

Na startu bude plno zajímavých jmen. Někteří závodníci jako např. Valverde, Boom, Gilbert, Eisel a další, se tam přesouvají rovnou z Dubaje. „Tenhle závod je dobrou přípravou na jarní klasiky. Jede se ve vysokém tempu a člověk neustále bojuje o pozice. Je tu skvělé počasí a velkou výhodou je i to, že jsme celý závod ve stejném hotelu v Dauhá,“ přiznal Philippe Gilbert z BMC.

Další informace najdete ZDE, nebo na oficiálním webu závodu. Startovní listina ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

 • Zdeněk Klika
  8. 2. 2015, 10:06 (před 6 roky)

  Tak ono až bude jenom v krátkejch tak to bude lepší, takhle s čapákama a rukávama je to fakt děs :-)

 • Honza
  7. 2. 2015, 11:38 (před 6 roky)

  Předpokládám, že si k tomu designu něco mohl říci i sám Peter a asi se mu to takhle líbilo. Mně to zase na první pohled připadá jak dres ruské reprezentace...

 • Zdeněk Klika
  7. 2. 2015, 09:49 (před 6 roky)

  Nějak se mi ta barevná kombinace Peterova letošního outfitu nelíbí. Těch barev je tam už hodně a slovenské národní barvy se tlučou se současnými Tinkoff barvami. Sice mu dali mnohem více prostoru pro zvýraznění titulu národního šampiona, ale výsledkem je spíš takový barevný paskvil, což je škoda...