SuperCycling.cz

Sagan i Boonen hned v první etapě spadli. Radoval se Rojas

8. 2. 2015, 17:59

Dva velcí favorité na vítězství v úvodní etapě závodu Kolem Kataru, Slovák Peter Sagan (Tinkoff-Saxo) a Belgičan Tom Boonen (Etixx-Quick Step), spadli při sprintu na druhé rychlostní prémii, ale naštěstí se jim nic vážného  nestalo a ještě byli schopni bojovat o etapové prvenství. Chaotický spurt však nakonec ovládl José Joaquín Rojas z Movistaru. Boonen byl nakonec druhý, Sagan čtvrtý.

José Joaquín Rojas se raduje z vítězství.

José Joaquín Rojas se raduje z vítězství.

„Když Sagan spadl, byl jsem za jeho kolem a šel jsem přes něj. Ale v té době už jsem jel asi jen pět kilometrů za hodinu, takže se nic vážného nestalo,“ popsal Boonen.

Hned první etapu provázel silný vítr a peloton se rozdělil. I díky úsilí týmu Etixx-Quick Step přijelo v první skupině jen 51 závodníků, vzadu zůstali mj. Wiggins, Kittel či Boasson Hagen. Wiggins tak hned v první etapě ztratil přes půl minuty, což se nečekalo.

sagan katar 1

Peter Sagan s kolegy z Tinkoff-Saxo.

„V posledních 25 kilometrech se každý snažil něco vymyslet, ale foukal silný vítr proti a ještě z boku, tak nakonec došlo na spurt skupiny, který mi nevyšel úplně podle představ,“ řekl druhý Boonen. „Byl to hodně zmatený a nervózní den,“ dodal.

Sagan dopadl hůře než Boonen. Příčinou jeho pádu byl malý kámen na cestě. Sportovní ředitel Tinkoff-Saxo Tristan Hoffman potvrdil, že slovenský cyklista má jen povrchová zranění. „Sedřel se, bylo to bolestivé, ale naštěstí si nic nezlomil. Peter i po tom pádu ukázal obrovskou morálku. Do závěrečného spurtu se nějak extra nezapojil, přesto skončil čtvrtý,“ uvedl Hofman.

lidr rojas

Španělský lídr závodu.

Nejšťastnějším mužem dnešního dne v Kataru tak byl Španěl José Joaquín Rojas, nový lídr závodu. „Byl to náročný závěr. Pět set metrů před cílem jsem se pověsil za Terpstru. Všiml jsem si, že vítr foukal zleva, tak jsem se nacpal přímo k bariéře a sprintoval jsem z této pozice. Věděl jsem, že když mě někdo bude chtít objet, bude to mít na větru dost těžké,“ prozradil španělský vítěz etapy.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.