SuperCycling.cz

Vakoč už je v Austrálii. Bude tam lídrem týmu

28. 12. 2015, 11:46

Nový rok už přivítá Petr Vakoč v daleké Austrálii. Cyklista stáje Etixx-Quick Step je ode dneška u protinožců, kde se bude s předstihem chystat na první závod nové sezóny, etapák Tour Down Under. Ten startuje v Adelaide 19. ledna a Vakoč by měl být lídrem stáje Etixx-Quick Step.

vaaak-tda

„Chtěl jsem do Austrálie vyrazit s dostatečným předstihem kvůli dokonalé aklimatizaci a tréninku v teple. Do závodu sice zbývá ještě pár týdnů, ale už teď se moc těším,“ řekl Vakoč, který si o start na úvodním podniku WorldTour sám řekl.

„Chtěl jsem začínat co nejdřív, a proto jsem se rozhodl poprvé v kariéře zkusit Tour Down Under. Tenhle závod mě hrozně láká a věřím, že se mi podaří nějaký slušný výsledek, abych odstartoval sezónu co nejlíp,“ uvedl český cyklista. S týmem absolvoval jen prosincové soustředění ve španělské Denii, lednový najížděcí blok už bude bez něj a dalších, kteří se představí v Austrálii.

vako lk tda 3

U protinožců naplno odstartuje sezóna 2016, souběžně s Tour Down Under se pojede v Argentině závod Tour de San Luis, kde se rovněž představí řada elitních závodníků, ač není zařazen do WorldTour.

Tým Etixx-Quick Step budou kromě Vakoče reprezentovat David De La Cruz, Davide Martinelli, Pieter Serry, Guillaume van Keirsbulck, Martin Velits a Carlos Verona. Představí se už na tradičním kritériu People’s Choice Classic, které v Adelaide startuje 17. ledna. Osmnáctý ročník Tour Down Under se koná 19. - 24. ledna.

„Na tenhle závod vysíláme mladý tým. Vakoč a Verona nás sami požádali, aby tam mohli jet, což svědčí o jejich obrovské motivaci. Petr určitě může pomýšlet na dobrý výsledek v celkovém pořadí, ale rozhodně na něj neklademe žádný velký tlak. Půjdeme den po dni a uvidíme,“ prohlásil sportovní ředitel týmu Rik van Slycke.

vako k tda 2

„Vakočovi bude závod profilem vyhovovat a je pro něj dobré, že dostane šanci být lídrem týmu v důležitém závodě. Je to součást vývojového procesu našich mladých závodníků. Zvyknou si na situace spojené s rolí lídra a v budoucnu z toho budou jen těžit,“ dodal belgický sportovní ředitel, který s týmem bude v Austrálii.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.