SuperCycling.cz

Paráda Valverdeho. Lutych vyhrál pro Scarponiho

23. 4. 2017, 19:11

Alejandro Valverde předvedl další fantazii ze svého repertoáru. Dnes vyhrál 103. ročník klasiky Lutych-Bastogne-Lutych a slavil už čtvrtý triumf kariéry na tomto monumentu!

balaapala

Španělský lídr Movistaru, který v úterý oslaví 37. narozeniny, nebyl v závodě moc vidět, ale vše si schoval až na samotný závěr. V cílovém stoupání z favoritů jako první zaútočil Dan Martin (Quick-Step Floors). Jediný, kdo měl síly ho dostihnout, byl právě Valverde.

Po chvíli byl za Martinem, přehnal se kolem něj a najednou získal nedostižný náskok. Stejně jako ve středu při svém triumfu na Valonském šípu se mohl v cílové rovince ohlédnout za sebe a vítězoslavně zvedl ruce nad hlavu. Připsal si 11. vítězství v sezóně!!!

Rodině Scarponiho dá prize money

Prsty vztyčené k nebi byla jasným gestem. Tohle vítězství bylo pro Michele Scarponiho, italského vrstevníka, který v sobotu tragicky zahynul.  „Je to vítězství pro něj. Michele byl můj velký kamarád. Moc mě bolí, že odešel, chybí mi,“ prozradil Valverde a oznámil, že prize money za vítězství na Lutychu, což je 20 tisíc euro, věnuje Scarponiho rodině. Za to mu celý svět může jen zatleskat.

balactykaiii

S výkonem po celý den byl maximálně spokojen. „Tým odvedl fantastickou práci. Kontrolovali jsme únik, protože byl nebezpečný,“ popisoval. A co samotný závěr? „Atak Dana Martina byl opravdu agresivní, ale byl jsem schopen ho dostihnout ve správnou chvíli a ještě zasprintovat,“ dodal Valverde, jenž navázal na své triumfy z let 2006, 2008 a 2015.

Kreuziger se musel podřídit taktice týmu

Velmi dobrý výkon předvedl Roman Kreuziger. Sám útočil, sjížděl nástupy. Dvacet kilometrů před cílem při předposledním stoupání atakovali mj. Sergio Henao nebo Tom Dumoulin. Kreuziger tam doskočil a pak dvakrát zaútočil. S Čechem z Oriky zůstalo vpředu dalších 6 lidí, jenže vzadu zrychlily týmy Movistaru a Sky a 10 km před cílem vzal tento nástup za své.

Ovšem Kreuziger byl vidět i dál. Když pak atakoval Davide Formolo (Cannondale-Drapac) a vytvořil si slibný náskok, Kreuziger na základě týmového rozhodnutí táhl skupinu favoritů a pořád operoval na čele. Kilometr před cílem si vystoupil, protože úkol splnil. Orica měla mezi favority Albasiniho i A. Yatese, ale nevytěžila z toho víc, než 7. a 8. místo.

„Jako tým jsme závodili aktivně, ale někteří kluci neměli úplně super den a nebyli tam, kde jsme je čekali. Já dobrý den měl, jenže nás tam v samotném závěru bylo z týmu dost. Albasini i Adam Yates si věřili na sprint, tak mě tým nechal tahat, což mě celkem mrzelo, protože jsem na tom byl fakt dobře,“ přiznal Kreuziger.

„Jsem v týmu nový, takže si nemůžu dělat, co chci. Tým byl s mým výkonem dnes spokojen, jen všechny mrzí, že pro nás nebyl lepší ten konečný výsledek. Já si aspoň tím dnešním výkonem řekl o to, že se Romandie pojede na mě. Ráno letíme do Švýcarska, od úterka závodíme, tak doufám, že to bude dobré,“ vzhlížel už Kreuziger k dalšímu startu.

Na Lutychu nakonec obsadil 27. místo (+34 s), další Čech Petr Vakoč (Quick-Step Floors) byl 148. (+14:09 min.).

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.