SuperCycling.cz

Paráda! Kreuziger útočil na Verbieru a byl druhý v etapě

21. 6. 2014, 17:54

Roman Kreuziger v 8. etapě závodu Kolem Švýcarska ukázal, že je před Tour de France v horách ve skvělé formě. Po ataku ve stoupání na Verbier skončil druhý a průběžně se posunul na sedmou příčku, když utrhl většinu dalších favoritů.

Roman Kreuziger ukázal skvělou formu.

Roman Kreuziger ukázal skvělou formu.

Český lídr stáje Tinkoff-Saxo si v etapě s těžkým dojezdem na kopec Verbier (1474 m) počínal skvěle. Už před závěrečným stoupáním najel jeho tým na čelo pelotonu a nasadil pekelné tempo. V první části 8 km dlouhého kopce se všichni favorité natlačili dopředu. Držel se tam bez větších problémů i žluťák Tony Martin. S Kreuzigerem zůstal jako poslední od něj z týmu Zaugg, ale v závěru, kdy se začalo nastupovat, už ani on nestačil.

roman ny svwisee

Český cyklista hýřil aktivitou. Dvakrát zkusil atakovat, v samém závěru vyrazil s Nizozemcem Mollemou stíhat vedoucího Kolumbijce Chaveze z Orica GreenEDGE, jenž nastoupila chvíli před nimi. Na česko-nizozemskou dvojici nikdo nestačil. S odstupem za nimi jeli Costa, Frank či Martin. Ztratili na ně 14 vteřin.

Chaveze sice Kreuziger s Mollemou o kousek nedostihli, takže nebyla šance porvat se o etapový vavřín, ale ve spurtu o druhou pozici měl více sil Čech z Tinkoff-Saxo. Po dnešní etapě se vrátil do desítky, ze sedmé příčky ztrácí 1:50 min. na vedoucího Martina, na druhého Dumoulina však má jen minutu.

Výsledky 8. etapy ZDE

 

vysledky celkove

 

Závěr 8. etapy

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.