SuperCycling.cz

Paráda Kaňkovského: vyhrál etapu ve Francii!

12. 4. 2018, 22:17

Alois Kaňkovský z týmu Elkov Author po 7 letech napodobil vítězství Tomáše Bucháčka na francouzském závodě Tour et Loir et Cher (UCI 2.2.), když ve spurtu vyhrál druhou etapu. Ta se jela mezi městy Vernou-en-Sologne a La Ferté-Imbault a měřila 200 km.

kaskooolem

Na začátku dnešního dne nic nenasvědčovalo možnému vítězství, protože už od rána hustě pršelo a teplota dosahovala pouhých šesti stupňů, což nejsou nejoblíbenější podmínky pro Kaňkovského.

Po startu odjela skupina, kterou průběžně kontrolovalo několik týmů a ještě před závěrečnými okruhy se celé startovní pole spojilo a najelo do závěrečných okruhů.

whirpulfrancehornii

Ty byly čtyři a každý měřil devět kilometrů. „Závěrečné okruhy byly levá, pravá a po celou dobu jsme si kontrolovali pozici na čele. Kluci mě skvěle dovezli na poslední kilometr, kam jsem najel prakticky odpočatý. Potom už jsem si jen vše hlídal, abych mohl rozhodnout v úplné koncovce. Z vítězství mám ohromnou radost, protože se nám konečně podařilo prolomit letošní smůlu. Navíc vyhrát etapu ve Francii se nepodaří každý den,“ popsal své pocity Kaňkovský.

Ten do třetí etapy vstoupí jako druhý jezdec průběžného pořadí a poveze zelený dres jako druhý nejlepší sprinter. Soutěž vede lídr závodu Nizozemec Ariesen   .

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.