SuperCycling.cz

PAN CYKLISTA Valverde. Popáté vyhrál Valonský šíp!

19. 4. 2017, 21:41

Je to fenomén, jehož jméno by mělo být ve všech cyklistických encyklopediích vyvedeno zlatým písmem. Španěl Alejandro Valverde z Movistaru pokračuje ve fantastické sezóně. Dnes vyhrál popáté v kariéře klasiku Valonský šíp! Necelý týden před svými 37. narozeninami!

tenbaaaaalacovaaaala

Valverde dokázal na proslulé stěně Mur de Huy (1,3 km s průměrným sklonem 9,6 %) vyhrát počtvrté za sebou a v této sezóně už slavil neuvěřitelné 10. vítězství!

balacopala

Navíc neskutečně suverénním způsobem, když v závěrečné části cílové stojky tak agresivně zaútočil, že zbytek světa odsoudil do role statistů. V cíli se ještě mohl otočit a zvednout pět prstů nad hlavu na počest pátého triumfu. Nikdo jiný v 81leté historii tohle nedokázal.

Druhé místo vybojoval Ir Dan Martin (Quick-Step Floors), třetí byl Belgičan Dylan Teuns z BMC. Jak si vedli Češi? Roman Kreuziger (Orica-Scott), jenž má po pádu na Amstelu naražený hrudník a žebra, přijel do cíle s odstupem 2:09 na 72. místě. Petr Vakoč (Quick-Step Floors) ztratil na 126. místě 5:54 min.

Hrdinou dne byl ovšem Valverde, který těžil ze skvělé práce Movistaru a v závěru ukázal, že je prostě fenomén. Na jeho zrychlení nebyl nikdo schopen zareagovat.

Vybojoval 107. vítězství kariéry a celkově osmý triumf na Ardenských klasikách (5x Valonský šíp, 3x Lutych). Právě na Lutychu bude v neděli usilovat o třetí double spolu s Valonským šípem (dosud se mu povedlo oba závody vyhrát v letech 2006 a 2015).

„Tohle vítězství bylo důsledkem velké síly, sebevědomí a v neposlední řadě skvělé týmové podpory,“ uvedl Valverde. „Samozřejmě jsem měl velký respekt k soupeřům, ale taky jsem věděl, že jsem na tom sám hodně dobře a říkal jsem si, že bych toho měl využít. Věřili jsme, že bych mohl znovu vyhrát,“ líčil vítěz.

„Rojas a Dani Moreno mě dovezli na perfektní pozici na posledním kilometru. Chtěl jsem mít všechno pod kontrolou, a jakmile nastoupil Gaudu, šel jsem po něm. Na vítězství v tomto závodě není žádné tajemství. Chce to jen mít skvělou kondici, abyste byli schopni v posledních metrech chytat nástupy a sami zaútočit,“ řekl král Šípu.

„Jsem rád, že mám páté vítězství, Nikdo jiný tu nevyhrál ani čtyřikrát a myslím, že ten můj rekord bude docela těžké překonávat,“ míní Valverde.

bjednabalon

Teď už se koncentruje na neděli. „Lutych je taky můj oblíbený závod, třikrát jsem ho vyhrál. Jsem opravdu ve skvělé formě a uvidíme, na co to bude v neděli stačit,“ dodal španělský lídr Movistaru.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.