SuperCycling.cz

Opakování v Kataru: Kristoff těsně udolal Sagana

12. 2. 2015, 17:01

Alexander Kristoff je v závodě Kolem Kataru k neporažení. Nor z Kaťuši to potvrdil i v 5. etapě, kterou ve spurtu opět těsně vyhrál před Peterem Saganem. O vítězi tentokrát musela rozhodnout až cílová fotografie. 

Alexander Kristoff na pódiu.

Alexander Kristoff na pódiu.

Vedení udržel Nizozemec Niki Terpstra (Etixx-Quick Step), ale v jednu chvíli měl namále. Zhruba šest kilometrů před cílem odjela na větru z pelotonu desetičlenná skupina, v níž chyběl.

Hned čtyřnásobné zastoupení tam měla Kaťuša (Kristoff, Byström, Guarnieri, Paolini), trojnásobné Tinkoff-Saxo (Sagan, Bodnar, Breschel), dvojnásobné Etixx-Quick Step (Boonen, van Keirsbulck) a sestavu doplnil ještě Brit Blythe (Orica-GreenEDGE).

pozor bloudi

Tato značka je v Kataru k vidění hodně často...

Tahala hlavně Kaťuša a už to vypadalo, že Terpstra o vedení přijde, protože zaspal. Bodnar na něj před etapou ztrácel jen 6 vteřin. Ale nakonec se mu přece jen podařilo do vedoucí skupiny dojet. Spolu s některými dalšími závodníky to dokázali dva kilometry před cílem.

A tak spurtovala skupina zhruba 30 lidí. I když Kaťuša tahala při závěrečném ataku, zvládla to skvěle i ve spurtu. Kristoff nasadil k dlouhému sprintu z první figury a přestože Sagan mocně dotahoval, cílové fotografie ukázala, že přední kolo Kristoffa proťalo pásku o pár centimetrů dříve.

„Dnes jsem byl docela unavený, nějak to na mě dolehlo. Ale dokázali jsme se celý den držet vpředu. V závěru se mě tým zase snažil dostat na co nejlepší pozici a s jejich pomocí jsem dokázal vyhrát. Jsem opravdu šťastný, jak to zase vyšlo,“ řekl Kristoff.

teprstra a velbloud

Zabloudil snad dnes Niki Terpstra? :-)

I když to Terpstra nakonec stihl a udržel vedení, Kristoff na něj ze třetího místa ztrácí už jen 11 vteřin. Pokud by v zítřejší závěrečné etapě např. vyhrál jednu ze dvou rychlostních prémií (bonusy 3, 2 a 1 vteřina) a získal desetivteřinový bonus za etapový triumf, stal by se celkovým vítězem. „Pokud se mu to povede, tak ukáže, že je tady skutečně nejlepší závodník ze všech,“ podotkl na adresu Kristoffa Terpstra. „Já ale doufám, že se mi podaří první místo uhájit, ale uvidíme zítra,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.