SuperCycling.cz

Cink má napilno. Na skok do Bahrainu a teď Austrálie

10. 1. 2017, 17:30

Ondřej Cink se v těchto dnech rozhodně nenudí a je neustále na cestách. Nováček mezi silničáři má za sebou prezentaci stáje Bahrain Merida přímo v Bahrainu a včera odletěl s částí týmu do australského Adelaide, kde ho od 17. ledna čeká ostrá premiéra na Tour Down Under!

kimbau-otviracke

„Máme za sebou tři dny v Bahrainu, kde jsme se už potřetí sešli celý tým,“ řekl pro náš partnerský web mtbs.cz Ondra, který se svými týmovými kolegy trávil dny v luxusním hotelu.

„Trénovali jsme na okruhu F1, měli jsme vyjížďku s fanoušky a v neděli týmovou prezentaci, kde jsme se potkali i s bahrainským princem (Nasser bin Hamad Al Khalifa stojí za vznikem týmu - pozn. redakce). Překvapilo mě, jaký je to fanoušek sportu. Je to neuvěřitelně milej člověk,“ prozradil Cink.

kimvau3446

Další překvapení ho čekalo v neděli v podvečer. „Nás, kteří jsme odlétali do Austrálie, po prezentaci vyhnali ještě na trénink. Ve tmě při světlech aut jsme za dvě hodiny ještě natočili 75 kiláků,“ přiznal s úsměvem.

Jeho velká premiéra na silnici už se blíží. Teď bude mít prostor, aby se aklimatizoval v Austrálii a 17. ledna se postaví na start úvodního závodu WorldTour. „Musím přiznat, že nervózní jsem pěkně. Na jednu stranu se těším a na jednu jsou tam malé obavy z toho, co vůbec čekat,“ řekl Ondra.

ubuskeeeee

„Mám ale jasný úkoly, což mě uklidňuje. I sportovní ředitelé mi říkají, že nemám mít obavy, že jde hlavně o to, se všechno dobře naučit. V Austrálii budu klasický nosič vody. Když bude mít někdo problém, mým úkolem bude pomoct mu zpátky do pelotonu,“ přiblížil šestadvacetiletý cyklista.

Další plány má Ondra také přesně nalinkované. „Strade Bianche, Katalánsko, Roandie, Dauphiné,“ vyjmenoval klíčové závody. „Pak se uvidí. Giro ani Tour určitě nepojedu, to je jasný, ale Vuelta by teoreticky mohla přijít do úvahy, podle toho, jak to půjde,“ dodal Ondra.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.