SuperCycling.cz

Oleg Tinkov: Nemusíme mít hvězdného manažera

1. 4. 2015, 13:43

Majitel týmu Tinkoff-Saxo Oleg Tinkov zveřejnil na svém facebookovém profilu rozsáhlou vizi ohledně budoucnosti cyklistiky. Mimo jiné tam říká, že doby Bjarneho Riise, jehož z týmu pro neshody propustil, a dalších úspěšných manažerů, jsou ty tam.

oleg-portret-nahoru

„Cyklistika potřebuje změny. Časy Manola Saize, Johana Bruyneela a Bjarneho Riise jsou pryč,“ uvedl Tinkov. „Jejich doba skončila před pár lety a nemusí to nutně souviset jen s dopingem a aférami kvůli němu. Oni prostě nevědí, jak řídit tým moderním způsobem,“ napsal ruský miliardář.

„Dnes už to není jen o tom dávat pokyny z auta nebo očarovat závodníky svou autoritou, v čemž byl Riis nepřekonatelný. Řízení týmu je i o nudné a monotónní práci v kanceláři. Přišel čas lidí, jako jsou Dave Brailsford a doufám, že i náš nový ředitel Stefano Feltrin,“ řekl Tinkov.

oleg a riis k clanku

Tinkov a Riis. To už je minulost.

Za Riise proto nutně nehledá náhradu z řad někdejších hvězd profipelotonu. „Nepotřebujeme hvězdného manažera, protože jsme tým hvězd světové cyklistiky: Stefano Feltrin, Steven de Jong, Sean Yates, Bobby Julich, Daniel Healey a další. Společnými silami uděláme z našeho týmu super tým. Cyklistika je týmový sport, na to nezapomínejme. A já svému týmu věřím,“ přiznal 47letý byznysmen.

Má rovněž několik návrhů, jak celosvětové zlepšit financování cyklistiky. „Týmy jsou z 99 procent závislé na sponzorech, což není životaschopné. Původ toho je v dopingových skandálech, které na cyklistiku vrhly stín šedi. Přitom je cyklistika divácky druhý nejpopulárnější sport po fotbalu, ale na druhou stranu jsme taky jeden z nejchudších sportů,“ tvrdí Tinkov.

oleg cont a sagan

Se svými hvězdami Contadorem a P. Saganem.

Volá po příjmech z televizních práv, jak pro týmy, tak pro organizátory. „Na těch nejlepších závodech by měly startovat všechny hvězdy, tady bychom si měli vzít příklad z tenisu,“ říká majitel stáje Tinkoff-Saxo.

„Z nudných etap udělejme atraktivnější. Zkraťme je, ať startují později. Vytvořme třeba závod den před Grand Prix formule 1 v Monaku. Pozveme tam všechny nejlepší sprintery, nejlepší vrchaři zase pojedou všechny Grand Tours. I proto jsem přišel s nápadem Grand Tour Challenge, abych vyprovokoval diskuzi mezi nejlepšími. Pokud chcete skutečnou show, musí tam být ti nejlepší,“ prozradil Tinkov.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

  • Honza
    2. 4. 2015, 07:53 (před 6 roky)

    To ano, ale musí se na to dívat trošku střízlivě a nemít nereálné plány. Když ti top lídři pojedou všechny Grand Tours, budou minimálně na jedné z nich daleko horší. A pak by jeli daleko míň závodů, což je zase neakceptovatelné pro sponzory...

  • Radek Pokorný
    1. 4. 2015, 20:55 (před 6 roky)

    Je ale jasné že Tinkov cyklistiku bláznivě miluje.