SuperCycling.cz

Ohrozí zranění Degenkolba jeho účast na klasikách?

25. 1. 2016, 13:20

John Degenkolb i dalších jeho pět kolegů z týmu Giant-Alpecin, kteří skončili ve španělských nemocnicích poté, co je srazila britská řidička při tréninku v okolí Calpe, jsou snad z nejhoršího venku. Ovšem začíná se spekulovat, že následky zranění mohou některým z nich způsobit problémy v souvislosti se vstupem do sezóny. U Degenkolba prý hrozí, že zmešká jarní klasiky.

John Degenkolb

John Degenkolb

Spolu s Degenkolbem byli při tréninku zraněni Warren Barguil, Chad Haga, Fredrik Ludvigsson, Ramon Sinkeldam a Max Walscheid. Nejvážnější zranění utrpěli Degenkolb a Haga, kterého dokonce musel do nemocnice transportovat vrtulník. O rozsahu jejich zranění jsme detailně psali v nedělním článku.

Barguil, Ludvigsson, Sinkeldam a Walscheid už opustili nemocnici a vracejí se domů. „Barguil půjde ve Francii na další vyšetření, která rozhodnou, zda je jeho zlomenou člunkovou kost bude třeba operovat. Jeho regenerace bude trvat minimálně šest týdnů, pak by mohl znovu začít naplno trénovat,“ uvedl lékař týmu Anko Boelens.

Co se týče Němce Walscheida, doma absolvuje vyšetření, zlomenou holeň mu budou na 99 procent operovat, stejně jako zlomený palec. „U něj se návrat odhaduje za několik měsíců,“ prozradil Boelens.

Ludvigsson a Sinkeldam jsou na tom relativně nejlépe. Mají pohmožděná žebra, tržné rány, odřeniny po celém těle, ale žádné zlomeniny.

Degenkolb a Haga zůstávají v nemocnici. „Chad je úspěšně po operaci tržných ran na krku a bradě, normálně komunikuje. Ještě ho čeká operace zlomené očnice a do té doby zůstane v nemocnici,“ informoval týmový lékař.

calpe giant alp

A jak vypadá situace s největší hvězdou týmu Degenkolbem? „John má za sebou operaci tržné rány na stehně, v neděli byl na operaci zlomeného předloktí. Oba zákroky dopadly dobře. Během následujících dní poletí do Německa a tam půjde na další vyšetření s rukou. Jeho léčba a regenerace samozřejmě zabere nějaký čas, ale v tuto chvíli se to nedá přesně stanovit,“ řekl Anko Boelens.

Všichni si uvědomují, že tým bude kvůli tomuto incidentu v úvodu sezóny oslaben. „Zabere nějakou dobu, než zase budeme zpátky v plné síle, ale uzdravení a stoprocentní vyléčení závodníků je pro nás prioritou,“ prohlásil generální manažer stáje Iwan Spekenbrink.

„Budeme muset předělat naše plány. V sezóně máte skoro pořád jednoho nebo dva lidi zraněné, ale když se jich hned na začátku zraní šest, je to problém. Možná budeme muset lehce zredukovat závody, kde jsme chtěli startovat. Je to otázka příštích dnů, kdy vše musíme řešit,“ uvedl Spekenbrink.

Nejvážnější je situace u Degenkolba. Reálně prý hrozí, že zmešká jarní klasiky, které pro něj měly být prvním velkým vrcholem sezóny. Včetně Paříž-Roubaix, kde by obhajoval vítězství. Těsně před odletem do Španělska už si byl některé úseky Roubaix projíždět.

„Je příliš brzy říkat, zda přijde o klasiky nebo ne, ale zase nemůžu tvrdit, že se to nestane. Uvidíme v následujících týdnech. Jak už jsem řekl, prioritou je pro nás nyní stoprocentní uzdravení všech závodníků,“ dodal týmový boss.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.