SuperCycling.cz

Obrovská tragédie: Michele Scarponi zemřel při tréninku

22. 4. 2017, 21:18

Nejen cyklistický, ale i celý sportovní svět, zasáhla veliká tragédie. Při sobotní ranním tréninku tragicky zahynul vítěz Gira z roku 2011 Michele Scarponi. V okolí rodného Filottrana byl na křižovatce sražen nákladním autem. Těžkým zraněním podlehl ještě před převozem do nemocnice.

scarpanahhhhhh

Sedmapadesátiletého řidiče , který smrt Scarponiho zavinil, čeká obvinění ze zabití z nedbalosti. „Vůbec jsem ho neviděl,“ citovala italská média šokovaného řidiče.

Cyklistický svět je v šoku. Scarponi teprve včera dokončil na čtvrtém místě závod Tour of the Alps, kde vyhrál jednu etapu. Hned po závodě odjel z Trenta domů a večer byl s rodinou. Dnes ráno šel na trénink a bohužel to byla poslední jízda jeho života. Manželka Anna a jeho kluci-dvojčata, James a Thomas, se ho už doma nedočkali.

michele123

„Je to příliš velká tragédie na to, aby se o ní prakticky cokoliv psalo. Ztratili jsme velkého šampióna a speciálního člověka. Vždycky se usmíval, byl neskutečným vzorem pro každého v Astaně,“ uvedl Scarponiho tým v prohlášení.

Astana původně zvažovala, že by na uctění památky své ikony nestartovala v neděli na Lutychu, ale nakonec od toho upustila. Osmička jezdců kazašské stáje bude stát na startu v čele pelotonu a na počest jejich zesnulého kolegy se bude minutu tleskat.

Sociální sítě zaplavila řada kondolencí nejen ze světa profesionální cyklistiky, každý byl odchodem Scarponiho zdrcen. Vyhasl život skvělého závodníka, v pelotonu nesmírně oblíbeného, který měl být za pár dní lídrem své stáje na Giru. Bohužel, čeká ho už jen nebeská jízda.

ČEST JEHO PAMÁTCE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.