SuperCycling.cz

Nová Saganova raketa pro Milán-San Remo

22. 3. 2015, 09:36

Firma Specialized si své hvězdy pěkně hýčká. Nejprve Michał Kwiatkowski a jeho Tarmac v duhových barvách, po něm Alberto Contador s designem připomínající jeho skalpy z Grand Tours a nyní se svého vlastního designu dočkal i Peter Sagan. 

saganovo-nove-kolo-1

Sagan Camo limited design byl 20. března představen na aero modelu S-Works Venge, kole na kterém se dnes Peter Sagan postaví na start 106. ročníku závodu Milan-San Remo. Camouflage motiv je poskládán z týmových barev Tinkoff-Saxo Bank barev a jak se sluší pro národního šampióna, nechybí ani slovenská trikolóra.

„Jsem pyšný na to, že pro mě Specialized připravil kolo v mém osobním designu. Kolo se mi moc líbí a největší radost mám, že nechybí slovenská trikolóra. Pevně věřím, že mi nové kolo přinese štěstí,” řekl Sagan.

Patří k největším favoritům nedělního 293 km dlouhého závodu. „Jsem připraven,“ řekl před startem. „Moje forma jde nahoru. Tímhle startem začíná důležitá část mojí sezóny s řadou velkých závodů,“ podotkl směrem ke klasikám. „V nadcházejících týdnech budu mít hodně napilno, ale moc se na ty závody těším,“ uvedl Sagan.

san remo tinkof fotka

Jeho předchozím startem bylo Tirreno-Adriatico, kde vyhrál etapu. Šlo o jeho první vítězství v dresu Tinkoff-Saxo. „Bylo to pro mě důležité. Jsem rád, že se mi to povedlo, ale člověk nemůže jen vyhrávat. Nesmíte se stresovat, když to zrovna nejde. Nemá cenu se ohlížet zpátky na druhá místa,“ prozradil slovenský cyklista.

Na San Remo žádnou speciální taktiku nemá. „Není to nijak taktický závod. Chce to čekat v pelotonu do Poggia a pak zareagovat podle situace. Máme opravdu silný tým a vím, že mi kluci pomůžou,“ přiznal.

saganovo nove kolo

Finále na Via Roma, kam se dojezd vrací poprvé od roku 2007, má dobře nastudované. Protože žije v Monaku, často na některých úsecích závěru závodu trénuje. „Na Via Roma jsem byl několikrát. Letos jsem asi třikrát jel při tréninku Cipressu, Poggio a samotný závěr,“ řekl Sagan, který už jel Milán-San Remo čtyřikrát a předloni skončil druhý.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.