SuperCycling.cz

Terpstra vyhrál Katar, Kristoff ani nespurtoval

13. 2. 2015, 15:46

Nizozemec Niki Terpstra ze stáje Etixx-Quick Step obhájil vítězství na závodě Kolem Kataru. Základ k němu položil triumfem v časovce a v závěrečné šesté etapě dokázal s týmovými kolegy odolat atakům Nora Alexandra Kristoffa z Kaťuši, který mohl v případě super úspěšného dne Tepstrovi prvenství vyfouknout.

Sam Bennett slaví první vítězství týmu Bora-Argon 18 v sezóně.

Sam Bennett slaví první vítězství týmu Bora-Argon 18 v sezóně.

Jenže to pro Kristoffa tak super den nebyl. Skončil až devatenáctý, když se mu v závěru rozpadl sprinterský vlak. Pro tým Bora-Argon 18 vybojoval ve spurtu první vítězství v roce 2015 jejich irský sprinter Sam Bennett, který triumfoval před Guardinim a Bouhannim.

Vítěz tří etap v Kataru Kristoff sice dokázal vybojovat dvouvteřinovou bonifikaci díky druhému místu na první ze dvou rychlostních prémií, před tou druhou odjel z balíku Keisse z Etixx-Quick Step spolu s van Hoeckem (Topsport-Vlaanderen), aby zamezili dalšímu zisku Nora. To se jim podařilo.

„Jsem strašně šťastný, že se mi podařilo obhájit vítězství. Týmu patří obrovský dík, kluci byli úžasní,“ řekl Niki Terpstra. Celkově druhý skončil Polák Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo), třetí byl Kristoff.

terpstra vize kataru

Niki Terpstra s trofejí pro vítěze.

Kristoffovi však za této situace stačilo, kdyby etapu vyhrál, protože před závěrečným dějstvím ztrácel na Terpstru 11 vteřin. I dnes bylo jasné, že rozhodne hromadný spurt po zdolání deseti okruhů v Dauhá. Jenže Nor k sobě ve finále neměl skoro žádné lidi, a když viděl, že si ho Terpstra hlídá, tak ani nespurtoval.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.