SuperCycling.cz

Terpstra ovládl časovku a má našlápnuto k obhajobě

10. 2. 2015, 20:39

Nizozemec Niki Terpstra z týmu Etixx-Quick Step potvrdil v Kataru roli jednoho z velkých favoritů časovky. V rámci třetí etapy ji vyhrál a oblékl zlatý dres lídra. Má tak ideálně našlápnuto k obhajobě loňského vítězství.

Niki Terpstra oblékl po časovce dres lídra.

Niki Terpstra oblékl po časovce dres lídra.

Trať dlouhou 10,9 km zvládl v čase 14:03 min. Druhý Švýcar Fabian Cancellara (Trek Factory Racing) na Terpstru ztratil 8 vteřin, třetí Brit Bradley Wiggins (Sky) jedoucí v duhovém dresu úřadujícího mistra v časovce byl ještě o vteřinu pomalejší.

Před pár týdny jsme ještě popíjeli a tloustli doma o Vánocích a těžko můžete přijet na první závod a chtít výkon světové extratřídy. Bradley Wiggins

Tým Etixx-Quick Step slavil díky Terpstrovi už osmé letošní prvenství (sedmé na silnici). „Vítězství je pro mě trochu překvapením. Chtěl jsem zajet co nejlíp a posunout se v celkovém pořadí. Ale že to vyšlo až takhle, co jsem nečekal,“ prozradil Terpstra.

teprstra na trati katar 3

Niki Terpstra na trati časovky.

„Na začátku jsem nejel úplně naplno. Chtěl jsem pošetřit síly na obrátku, kdy pojedu proti větru. Pak mě sportovní ředitel Wilfried Peeters povzbuzoval z auta tak vehementně, dokud jsem tam nenechal úplně všechno. Dokázal jsem udržet vysoké tempo až do cíle. Je to pro mě velké vítězství, když vidíte ty skvělé časovkáře jako jsou Cancellara nebo Wiggins,“ líčil Terpstra.

„Teď mám zlatý dres a jediným cílem je udržet ho až do konce,“ dodal nizozemský cyklista. Dosavadní lídr Alexander Kristoff ztratil 44 sekund a spadl na průběžné šesté místo.

wiggins na trati katar

Bradley Wiggins z třetí příčky nedělal tragédii. „Bylo by krásné hned první časovku v dresu mistra světa vyhrát, ale člověk pořádně neví, jak na tom budou jeho soupeři ani on sám. Řada z nás ještě nejela jediný závod. Před pár týdny jsme ještě popíjeli a tloustli doma o Vánocích a těžko můžete přijet na první závod a chtít výkon světové extratřídy. Rozhodně nejsem zklamaný,“ řekl Brit z týmu Sky.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.