SuperCycling.cz

Nibali pojede poprvé v kariéře Flandry! Je to výzva, říká

13. 2. 2018, 07:21

I kvůli Tour de France, kde na cyklisty čekají kostky, nechce Vincenzo Nibali ponechat nic náhodě. Třiatřicetiletý italský lídr stáje Bahrain Merida zařadil do programu poprvé v kariéře Flandry! Slavná klasika je na programu 1. dubna.

bauiifland

„Vím o tom závodě asi tolik, jako průměrný cyklistický fanoušek. Viděl jsem Flandry jen v televizi,“ přiznal Nibali.

Kostková etapa čeká na účastníky Tour v rámci 9. dějství, kdy se jede celkem 15 kostkových sektorů Paříž-Roubaix o celkové délce 22 km.

„Flandry, to je pro mě velká výzva. Chci to zkusit. Bude to pro mě skvělá zkušenost. Stejně jako Wiggins kdysi zkusil poprvé Roubaix, zamiloval se do něj a jezdil tam skvěle,“ prohlásil Nibali.

balinakoledub

I když ví, že na nějaký pronikavý výsledek může jen těžko myslet, předem se zcela neodepisuje. „Myslím, že jsem víc než jen závodník na Grand Tours. Vyhrál jsem dvakrát Lombardii, byl jsem blízko vítězství na San Remu, byl jsem druhý na Lutychu, tak proč bych nezkusil Flandry,“ řekl v předvečer startu závodu Kolem Ománu.

„Prostě chci zkusit něco nového, abych otestoval svoje schopnosti. Vím, že nemám takovou tu surovou sílu, jako třeba Sagan. Neznám detailně trasu, neznám tajemství kostek a těch krátkých kopců, ale chci se to naučit,“ prozradil.

Nibaliho program

13. - 18. 2.: Kolem Ománu

3. 3.: Strade Bianche

7. 3. - 13. 3.: Tirreno-Adriatico

17. 3.: Milán-San Remo

1. 4.: Kolem Flander

2. 4. - 7. 4.: Kolem Baskicka

22. 4. Lutych-Bastogne-Lutych

3. - 10. 6.: Critérium du Dauphiné

7. 7. - 29. 7.: Tour de France

Jediný problém je v tom, že si moc nevydechne, protože hned druhý den po Flandrech jede na etapák Kolem Baskicka. „Asi mě budou příšerně bolet nohy a budu si muset pospíšit, abych stihl letadlo do Španělska. Ale chci to podstoupit. Tenhle závod pro mě bude příprava, naším lídrem tam bude Ion Izagirre,“ přiznal Nibali.

Do sezóny měl původně vstoupit na závodě Vuelta a San Juan v Argentině, kam odcestoval, ale kvůli nemoci se musel vrátit předčasně do Evropy.

„Prostě to přišlo v nepravou chvíli, ale závodit nešlo. Museli jsme všechno trošku upravit. Proto jsem odjel na Dubai Tour, která následovala po prezentaci týmu v Bahrainu. Už jsem tam v minulosti závodil, tak vím, že to není závod úplně pro mě. Ale na rozjetí to bylo ideální,“ uvedl 33etý rodák z Messiny.

balikommm

Ode dneška ho čeká závod Kolem Ománu, který před dvěma lety vyhrál. Navíc dvakrát ovládl královskou etapu s cílem na Green Mountain. „Tenhle závod mi sedí daleko víc a rád bych se o něco pokusil. Uvidíme, na co to bude stačit,“ dodal.

Na start závodu Kolem Ománu se postaví i Čech Jan Hirt, pro něhož je to ostrá premiéra v dresu Astany.

Startovní listinu najdete ZDE.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.