SuperCycling.cz

Nibali pojede Giro, Aru bude lídrem Astany na Tour

14. 10. 2015, 19:42

Tým Astana udělal hned na konci sezóny klíčové rozhodnutí ohledně svých lídrů a jejich účasti na Grand Tours v roce 2016. Vincenzo Nibali se bude koncentrovat na Giro, které vyhrál v roce 2013, vítěz letošní Vuelty Fabio Aru pojede poprvé v kariéře Tour de France.

nibali-a-aru-2016-hore

V rozhovoru pro italský deník Gazzetta dello Sport to řekl manažer týmu Alexander Vinokurov. „Definitivně budeme vše ladit na mítinku v listopadu, ale už teď je jasné, že Aru i Nibali budou mít odlišné programy,“ prozradil Vinokurov.

„Nibali se chce vrátit na Giro, které před dvěma lety vyhrál a od té doby na něm nestartoval. Aru zaznamenal velký progres. V posledních dvou sezónách skončil na Grand Tours, které jel, třetí, pátý, druhý a první,“ zmínil Vinokurov výsledky Arua z Gira a Vuelty v letech 2014 a 2015.

nibali 2016

„Nikdo další takový ve světě není. Jsem přesvědčen, že během dvou nebo tří let je schopen vyhrát Tour. Je mu teprve pětadvacet, ale chceme ho zkusit už teď,“ dodal.

Vinokurov je přesvědčen, že rozhodnutí rozdělit oba lídry je správné. „Oba jsou to skvělí lídři, kteří toho dost vyhráli a ještě vyhrají. A myslím, že pro oba je dobré, když bude mít každý z nich jiné hlavní cíle,“ uvedl kazašský boss.

jaru k 2016

Je však možné, že se oba v roce 2016 na nějaké Grand Tour sejdou. Nibali by totiž podle Vinokurova mohl jet Tour, avšak pouze v rámci přípravy na olympijský silniční závod, který je v Riu na programu 6. srpna.

 

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.