NetApp s novým sponzorem posiluje. Zůstane König?

18. 7. 2014, 07:27

Tým NetApp-Endura bude mít od příští sezóny nového titulárního sponzora, a to německou společnost BORA, která je výrobcem varných desek a systémů do kuchyní. Obě strany podepsaly pětiletou smlouvu. Stáj nadále zůstane ve druhé divizi týmové hierarchie. Přijdou noví závodníci, ale otázkou je zda v dresu budoucí stáje BORA bude jezdit i český lídr Leopold König.

Leopold König chce do World Tour.

Tomu po sezoně končí smlouva a netají se tím, že by rád zamířil do nejvyšších pater cyklistiky. „Jsem v týmu čtvrtý rok a jako každý člověk hledám nové impulzy. Uvidíme, jak všechno dopadne, jestli budu cítit, že potřebuju změnu. Záleží, co budu chtít já, a jak se povede sezóna. Mám vytipovaných pět stájí, kam bych jednou chtěl jít. Jsou to všechno anglosaské týmy, které jsou mému srdci nejbližší,“ řekl König v rozhovoru pro Supercycling na začátku sezóny.

Tři nové posily pro příští sezónu představil tým, kde působí i další Češi Jan Bárta a František Paďour, už nyní. „Chceme opět dát možnost několika mladým jezdcům, aby se podívali do profitýmu. Rozhodli jsme se pro sprintera a dva závodníky na celkové pořadí,“ prozradil manažer stáje Ralph Denk.

Prvním z talentovaných závodníků je Němec Alexander Krieger (Team Stuttgart). Ten bude mít příležitost prokázat svůj sprinterský a klasikářský talent. V posledních letech na sebe 22letý závodník upozornil několika výsledky v Top 10 na profesionálních závodech (letos např. 6. na Rund um Köln) a hlavně přesvědčil svým výkonem na mistrovství Německa, kde skončil čtvrtý.

patrick konrad net app

Patrick Konrad má být velikou posilou. Lídr na těžké etapáky.

Dalšími novými tvářemi jsou dva Rakušané: Patrick Konrad (Team Gourmetfein Simplon Wels) a Gregor Mühlberger (Tirol Cycling Team). Konrad (22) je považován za jednoho z nejtalentovanějších cyklistů v Rakousku. Vloni působil v Etixxu a mj. skončil třetí na jednom z nejprestižnějších závodů pro mladé jezdce Tour de l´Avenir.

Ale životní výsledky zajel letos. Vyhrál doma etapák Oberösterreich-Rundfahrt a především skončil čtvrtý na závodě Kolem Rakouska v nabité konkurenci borců z WorldTour týmů. Navíc získal s přehledem bílý dres pro nejlepšího mladého závodníka. NetApp ho bere jako lídra na etapáky. Místo Königa?

Poslední posilou je 20letý Rakušan Mühlberger, mistr své země v kategorii do 23 a vicemistr Rakouska v časovce i na silnici mezi elitou. Podařilo se mu dokončit Oberösterreich-Rundfahrt na druhém místě za svým krajanem Konradem, na Kolem Rakouska byl šestý ve vrchařské soutěži.

denk a dedek

Ralph Denk (vlevo) a majitel formy BORA Willi Bruckbauer.

Firma BORA je od roku 2010 prvním německým sponzorem, který bude podporovat profesionální německou stáj. „Jsme velice potěšeni, že můžeme mít německého sponzora. Chceme, aby BORA byla u vstupu našeho týmu do WorldTour, který jsme si dali za cíl od roku 2017. Zároveň už letos plánujeme přivést další závodníky, jména oznámíme před srpnovým závodem Vattenfall Cyclassics v Hamburku,“ řekl manažer týmu Ralph Denk.