SuperCycling.cz

Quintana si vítězství na Tirrenu v časovce pohlídal

17. 3. 2015, 20:56

Nairo Quintana vyhrál 50. ročník závodu Tirreno-Adriatico a stal se prvním Kolumbijcem, který zde slavil celkové vítězství. Pětadvacetiletý cyklista Movistaru se triumf pohlídal v závěrečné časovce na 10 km v San Benedetto del Tronto. Nejlepším Čechem na Tirrenu byl Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo), který skončil celkově desátý.

Nairo Quintana s trofejí.

Nairo Quintana s trofejí.

Quintanovi patřila v závěrečné časovce 55. příčka se ztrátou 55 vteřin na nejrychlejšího muže Fabiana Cancellaru (Trek). Ten si nadělil krásný dárek ke svým čtvrtečním 34. narozeninám. Kolumbijec nezajel kdovíjakou časovku, stejně jako jeho krajan Rigoberto Urán, ale přesto si pohlídal náskok před druhým Nizozemcem Bauke Mollemou. Celkově vyhrál o 18 vteřin.

„Nemohl jsem to brát na lehkou váhu, protože to byla hodně náročná časovka. O něco delší a těžší než vloni. Profilově mi neseděla. V tomhle terénu měli moji soupeři oproti mně výhodu. Musel jsem jet nadoraz, ale naštěstí šlo všechno bez větších problémů a udržel jsem dres,“ řekl Quintana po 24. vítězství své kariéry.

fabian jede casovke TT

Vítěz časovky Fabian Cancellara.

„Jsem opravdu šťastný, že se mi tady podařilo vyhrát. Potřeboval jsem tenhle úspěch pro mou morálku. Po pádu na loňské Vueltě jsem dlouho nezažil pocit radosti z vítězství,“ přiznal Quintana, který na Tirrenu vyhrál královskou etapu, jeho stájový kolega Malori triumfoval v prologu. Movistar byl navíc nejlepším týmem závodu.

Nejlepším Čechem v časovce byl Leopold König (Sky) na 23. místě (+36 s), Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) skončil 47. (+51). I když s časovkou spokojen nebyl, v konečném pořadí se dostal z 11. na 10. místo, protože z desítky vypadl Rodríguez.

„Časovku jsem měl určitě zajet líp, je to zklamání,“ přiznal Kreuziger na svém webu. „Měl jsem po těch dvou etapách v náročných klimatických podmínkách těžké nohy. Nemohl jsem se dostat do rytmu, do rychlosti. Nechci, aby to vyznělo jako výmluva, protože podmínky byly pro všechny stejné, ale prostě se mi nejelo dobře,“ dodal.

bedna tirreno 15

Tři nejlepší na Tirrenu: zleva druhý Bauke Mollema, vítěz Nairo Quintana a třetí Rigoberto Urán.

„Představoval jsem si to jinak, měl jsem být v časovce lepší a skočit víc lidí v pořadí. Ale aspoň, že jsem v desítce a mám jeden bod do WorldTour, i když po loňském třetím místě někdo může říct, že je to zklamání. Celkově se však ukazuje, že jsem na správné cestě. Víme na čem ještě zapracovat a doufám, že to v dalších závodech bude lepší,“ uvedl Kreuziger. Jeho dalším startem bude v neděli klasika Milán-San Remo.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.