SuperCycling.cz

Mr. G má formu. Moje největší vítězství,“ přiznal Thomas

11. 6. 2018, 07:09

Před Tour de France, kde bude klíčovým mužem Chrise Frooma, ukázal Geraint Thomas skvělou formu. Vyhrál 70. ročník závodu Critérium du Dauphiné a slavil největší vítězství na silnici.

Gnahoruzeskyy

„Moc si toho vážím. Celý závod jsem byl hodně pokorný. Vždy jsem myslel jen na ten další den a nerozptyloval se myšlenkami na možnost celkového vítězství,“ přiznal velšský cyklista Sky.

Se svým týmem vyhrál časovku družstev, kde najeli na soupeře komfortní náskok. Dres lídra oblékl po 5. etapě, prvním horském testu, kde skončil druhý za Danem Martinem. V nejtěžších horských etapách dokázal držet krok s nejlepšími a sám nemusel tolik útočit.

Gjedeeee

V sobotu byl druhý za Pellem Bilbaem z Astany a v nedělním dojezdu pátý. Etapu vyhrál Adam Yates, Thomas odvrátil hrozbu ztráty vítězství i po dvou defektech a na 5. místě ztratil 19 vteřin. V celkovém pořadí vyhrál o rovnou minutu před krajanem Adamem Yatesem (Mitchelton-Scott), třetí byl Francouz Romain Bardet z AG2R.

„Tohle je moje nejslavnější vítězství na silnici. Dauphiné je veliký a prestižní závod. Když jsem v týmu Barloworld vstoupil mezi profesionály a hodně jsem závodil na dráze, o tomhle se mi ani nesnilo,“ prozradil Thomas, jemuž v pelotonu skoro nikdo neřekne jinak než G (dží).

Gabednaber

„Klukům dlužím opravdu hodně. Je to jejich vítězství. To, jak poslední den jeli po mých dvou defektech, bylo neskutečné. Byli klidní, udržovali v klidu mě a já jim věřil. Naštěstí jsem měl nohy na to, abych to dojel tak, jak bylo potřeba,“ řekl Thomas.

Teď si dá pár dní odpočinku, aby se 7. července postavil na start 105. ročníku Tour de France. Jeho kolega Chris Froome podle všeho pojede, protože jeho případ nebude do startu vyřešen, a Thomas tam bude jeho klíčovým mužem. „Ano, teď už můžu myslet na Tour,“ přiznal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.