SuperCycling.cz

Movistar vyhrál časovku, Valverde je novým lídrem

21. 3. 2017, 20:03

Španělský Movistar potvrdil roli jednoho z favoritů a ovládl týmovou časovku na 41,3 km, která byla druhou etapou závodu Kolem Katalánska. Novým lídrem je Alejandro Valverde.

radostzmoviu

Jak si vedli týmy Čechů? Až desátý, což je zklamání, skončil Quick-Step Floors s Petrem Vakočem (ztráta +2:13 min.). Bora-Hansgrohe s Janem Bártou byla 12. (+2:27), hned za ní skončila sestava CCC Sprandi s Janem Hirtem (+2:37) a Ondřej Cink byl při svém debutu v časovce družstev s Bahrain Merida 17. (+3:26). Což se dalo čekat, protože tým z Bahrainu nemá v Katalánsku kdovíjaké časovkáře.

Jak si vedli největší favorité? Jen o dvě vteřiny byla pomalejší sestava BMC s dvojicí lídrů Tejay van Garderen, Rohan Dennis, ale další ztratili dost: Sky s Geraintem Thomasem (lídr č. 1), Chrisem Froomem či Mikelem Landou zaostal o 46 sekund. Alberto Contador ztratil s týmem Trek-Segafredo 1:15 min., Adam Yates s Orikou 1:24 min., Dan Martin s Quick-Stepem 2:13 min.

Rojas byl potrestán

Jásat mohl Movistar, i když ne tak docela. Jako první projel cílem José Joaquín Rojas, ale po dojezdu byl penalizován na základě televizních záběrů. Ty prokázaly, že v jednu chvíli rukou postrkoval kolegy Andreye Amadora a Nelsona Oliveiru. Docházely mu síly, jel poslední a nedovoleně jim pomáhal, aby v kopci zastali jeho místo.

movinaTTTTT

BMC a Trek-Segarfedo okamžitě podaly protest a jury měla brzy jasno. Rojas dostal penalizaci tří minut a pokutu, Amador s Oliveirou byli potrestáni dvouminutovou penalizací.

„Je to jasné porušení pravidel. Za každé strčení dostal Rojas minutu,“ řekl hlavní rozhodčí Ernesto Maggioni. Konkurence však přesto nebyla spokojena a divila se, proč nebyl potrestán celý Movistar. Dres lídra oblékl místo Rojase Alejandro Valverde.

Španělský tým může být v klidu, protože to má skvěle rozjeté. „Byla to strašně těžká časovka, hodně technická, ale pečlivě jsme se na ní chystali. V uplynulých dnech jsme ji projížděli pětkrát. To bylo klíčové,“ uvedl Valverde.

K penalizaci se nevyjadřoval, ale s výsledky byl hodně spokojen. „Na většinu silných soupeřů jsme poměrně dost najeli, ale musíme jít den za dnem. Už zítra je hodně těžký den a jen mám strach, aby nebylo špatné počasí. Moje nohy jsou zatím docela dobré, i když jsem od Andalusie nezávodil. Doufám, že dres lídra udržím,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.