SuperCycling.cz

Mladík Scotson zaskočil favority a je mistrem Austrálie

8. 1. 2017, 19:41

Nečekaným mistrem Austrálie se stal v Ballaratu 22letý Miles Scotson z BMC hned ve svém prvním závodě za nový tým. Atakem 1,5 km před cílem z vedoucí skupiny zaskočil všechny favority a mírný náskok uhájil. Druhou příčku bral ve spurtu zkušený Simon Gerrans (Orica-Scott), třetí byl Nathan Haas (Dimension Data).

vitzaustrlvciliii

Scotson se stal profesionálem teprve letos, vloni byl členem americké kontinentální stáje Illuminate. Od půlky srpna byl jako stážista v belgickém pro-kontinentálním týmu Wanty - Groupe Gobert.

Scotson je skvělým časovkářem i úspěšným dráhařem. Vloni byli spolu s mladším bratrem Cullenem členy australského stíhacího kvarteta, které získalo na MS zlato a ve finále porazilo Brity v čele s Wigginsem.

Mistr světa ve stíhačce

Sílu v nohou ukázal Scotson i v závěru dnešního silničního závodu na australském šampionátu, kdy si střihl krátkou individuální časovku a slavil nečekaný triumf. „Minulý rok jsem se dráze hodně věnoval směrem k olympiádě v Riu,“ přiznal muž, který byl nakonec náhradníkem do stíhacího kvarteta, které bralo na OH stříbro. „Sílu z dráhy jsem dnes v tom závěru hodně zúročil. Byla to kilometr a půl dlouhá stíhačka,“ dodal s úsměvem.

V sezóně 2017 tak bude vozit dres australského šampióna a navázal tak na zkušenějšího stájového kolegu Rohana Dennise, jenž před třemi dny slavil titul v časovce. Jeho mladší bratr Callum, jenž je členem BMC Development Teamu, navíc ovládl časovku kategorie U23.

 „Vůbec jsem nečekal, že bych mohl vyhrát. Myslel jsem, že na osmnácti okruzích s kopcem nevydržím s těmi nejlepšími. Ale v některých kolech se mi zdálo, že jsem tam jeden z nejsilnějších,“ řekl Scotson po vítězství v závodě dlouhém 183 km.

ausmistrake1

Na startu byl jediným závodníkem BMC, takže iniciativu logicky přenechal na početněji zastoupených týmech. Třeba Orica startovala v sedmi lidech. „Měl jsem dobré nohy během celého závodu i v tom závěru. Ale bylo to i o štěstí. Taky jsem mohl z té skupiny skončit poslední, kdyby mě dojeli. Ale možná mě i trochu podcenili,“ líčil bronzový medailista z loňského MS v časovce kategorie U23.

Na australském šampionátu v časovce byl teď pátý a v neděli svoje umístění ještě vyšperkoval v silničním závodě. Už na prvním závodě kalendáře Tour Down Under, který startuje 17. ledna, oblékne dres australského mistra.

„Asi to bude svazující. Jako neoprofesionál je člověk vždycky trochu vystresovaný ze své první sezóny, a když k tomu ještě budu oblékat mistrovský dres, možná to někdy budou těžké časy,“ přiznal. „Ale pokusím se to užívat, je to pro mě veliká čest,“ dodal.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.