SuperCycling.cz

Mitchelton-Scott slaví: 1. Ewan, 2. Impey

17. 1. 2018, 09:48

Tým Mitchelton-Scott měl dnes na Tour Down Under hodně důvodů k radosti. Ve spurtu zvlněné 2. etapy, jejíž závěr byl do mírného kopce, slavil prvenství Caleb Ewan a druhým místem podtrhl úspěch australské stáje Daryl Impey. Ewan zároveň oblékl dres lídra.

calebseradujjj

„Jsem opravdu nadšený, protože jsem si nebyl jistý, jestli tam budu schopen vydržet až do finále,“ přiznal Ewan, jenž vede i sprinterskou soutěž a také klasifikaci o nejlepšího mladého závodníka.

„Snažil jsem se nic nevymýšlet a ušetřit co nejvíc sil na závěr. Daryl jel přede mnou a řekl jsem mu, ať to zkusí rozjet nějakých 300 metrů před cílem. Dostal nás tam skvěle a pak už to pro mě bylo relativně snadné,“ popsal Ewan.

Na svém kontě už má sedm vyhraných etap při třetí účasti. „Ale tohoto vítězství si cením ze všech nejvíc, protože ten dojezd mi moc nevyhovoval a byl spíš na lidi jako Peter Sagan. Vyhrát takovou etapu, to je pro mě krásný bonus,“ popisoval její 23letý vítěz.

Nadšen byl i druhý Daryl Impey. „V první chvíli jsem nevěděl, jestli je Caleb za mnou. Myslel jsem si, že je to Sagan. Ale když jsem Caleba uviděl, věděl jsem, že to máme perfektně rozjeté. Tým po celou etapu skvěle pracoval a my mohli našetřit co nejvíc sil na závěr. V něm jsme byli docela čerství,“ přiznal Jihoafričan.

Z nejlepších sprinterů vydrželi až do finále Sagan (4.) a Viviani (6.), naopak vítěz úvodní etapy Greipel ztratil více než 7 minut a byl klasifikován na 104. místě.

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.