SuperCycling.cz

Místo dalšího vítězství letěl Cavendish přes řídítka

18. 6. 2014, 19:10

V úterý slavil etapové vítězství a v 5. etapě závodu Kolem Švýcarska po něm britský spurtér Mark Cavendish sahal rovněž. Jenže místo sprintu se Saganem, Modolem a dalšími letěl 300 metrů před cílem přes řídítka a do bariéry při pádu tří závodníků, který zastavil zbytek pelotonu. 

Mark Cavendish si leduje hlavu v týmovém autobusu.

Mark Cavendish si leduje hlavu v týmovém autobusu.

Prvenství vybojoval Sacha Modolo (Lampre-Merida), v celkovém pořadí se nic nemění. Roman Kreuziger (Tinkoff-Saxo) je osmý, vedení uhájil Tony Martin (Omega Oharma-Quick Step).

Dojezd 5. etapy byl hodně technický a nebezpečný. Šéf Omegy Patrick Lefevere napsal na Twitter ještě před tím, než tam peloton dorazil: „Další nezodpovědný dojezd. Jak dlouho tohle budou týmy a závodníci akceptovat?“

Je vidět, že se vyzná, navíc to odskákal klenot jeho stáje Cavendish, který bude hlavním lídrem Omegy na Tour de France. V předposlední zatáčce strhl Danny van Poppel (Trek Factory Racing) kolo na pravou stranu, zachytil Matta Gosse (Orica-GreenEdge) a ten poslal nechtěně na zem Cavendishe.

spurt sviss 5

Modolo měl v závěru nejvíc sil.

Šel po hlavě přes řídítka a zastavil se na pravé straně o bariéru. „Letěl jsem 300 metrů před cílem. Ironií osudu jsem zvolnil, abych minimalizoval riziko pádu. A takhle to skončilo. Mám natlučenou hlavu,“ uvedl Cavendish.

„V závěru to bylo zase strašně nervózní. Ani mě nepřekvapilo, že to skončilo pádem. Byla tam spousta zájmů a strašně málo místa pro všechny,“ vystihl výstižně závěr etapy Stef Clement z Belkinu.

Nakonec tak spurtovalo asi 12 lidí, zbytek zbrzdil pád. Nejlépe začal Sagan, ale příliš brzy. Modolo byl silnější, objel ho vnějškem v poslední zatáčce a vybojoval sedmé a zároveň největší vítězství sezóny.

modolo vitezi sviss

„Když je dojezd mírně do kopce, sedí mi to. Věděl jsem, že v poslední zatáčce musím být první, abych Sagana porazil,“ přiznal Modolo. „Je to pro mě velké vítězství. Dva měsíce jsem kvůli zranění nezávodil a teď můžu jet na Tour de France s vědomím, že jsem schopen porážet i ty nejlepší,“ dodal cyklista Lampre.

 

Výsledky 5. etapy ZDE

Průběžné pořadí ZDE

Komentáře

Nemůžete přidávat komentáře dokud se nepřihlásíte. Prosím přihlašte se.

Zatím nebyl vložen žádný komentář.